1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kur’an-ı doğru anlama ve tanıma kursu
Kur’an-ı doğru anlama ve tanıma kursu

Kur’an-ı doğru anlama ve tanıma kursu

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü işbirliğiyle Konya genelindeki KOMEK ile ASEM’lerde Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma kursları düzenleniyor.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü işbirliğiyle Konya genelindeki KOMEK ile ASEM’lerde Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma kursları düzenleniyor. Kurslar sayesinde Kur’an-ı Kerim mealinin herkes tarafından okunup anlaşılabilecek bir kitap olduğunun kavranması amaçlanıyor. 
Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü işbirliğinde Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma Kursları düzenliyor. Konya merkez ve ilçelerdeki 23 KOMEK ve ASEM merkezinde düzenlenen ve okuryazar olmanın yanı sıra 13 yaşını tamamlayan her vatandaşın katılabildiği kursların amacı, Kur’an-ı Kerim’in herkes tarafından okunup anlaşılabilecek bir kitap olduğunun kavranması. 
Toplamda 120 saatlik eğitimlerin verildiği kurslar; Kur’an’ı Tanıma ve Tefsirine Giriş / Mekkî Surelerden Tefsir Örnekleri, Medenî Surelerden Tefsir Örnekleri, Konulu Tefsir Örnekleri, Kur’an’da Geçen Şahsiyetler ve Kur’an’ı Bütüncül Okuma başlıklarından oluşuyor. Kur’an’ı anlama ve açıklamada öncelikli kaynakların ayet ve hadisler olduğunun anlatıldığı kurslarda; Kur’an’ı doğru anlamada sünnetin yeri ve önemini fark edilmesi, Kur’an ilimlerinin, tefsir kavramlarının açıklanması ve farklarının bilinmesi, Kur’an-ı Kerim’in yazılması, toplanması ve çoğaltılması sürecinin bilinmesi ve açıklanması amaçlanıyor.
Kur’an-ı Doğru Anlama ve Tanıma Kursu, KOMEK Bosna Hersek, Aymanas, Harmancık, Karatay, Sancak, Akşehir, Ereğli, Karapınar, Doğanhisar, Cihanbeyli, Bozkır, Kadınhanı, Akören, İçeri Çumra şubeler ile ASEM Selçuklu, Karatay, Mümine Hatun, Ereğli, Akşehir, Tuzlukçu, Bozkır, Cihanbeyli, Seydişehir şubelerinde devam ediyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.