1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. KURGULANAN TAKTİKLERİN FARKINDA OLMALIYIZ
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

KURGULANAN TAKTİKLERİN FARKINDA OLMALIYIZ

A+A-

Etrafımıza öbekleşen küffar ordusunun iyice örgütlendiği ve milletimizin bir daha toparlanamaması için ellerinden geleni yaptıklarını görmekteyiz. Ortadoğu’da ki İslam ülkelerini küçük parçalara ayırarak onları dilediği gibi gütmeyi hedefleyip Amerika’ya köpeklik yapan Suud sülalesi de bu yaptıklarının ceremesini hem bu dünyada hem de ahirette fazlasıyla çekecek.

Hatırlarsanız, Arap baharı kurgusuyla çizdikleri planları uygulayan emperyalist ülkelerin bölgesel şehvetleri sona ermedi. Her fırsatta İslam dünyasını parçalama planları yaparak hedefe ulaşmada başvurdukları çirkinlikler ortada. 

2010 yılında Tunus’ta patlak veren Arap baharı ayaklanmalarının üzerinden 7 yıl geçti. O gün başlatılan Amerika menşeli girişimin hala katlanarak büyümesi karşısında İslam coğrafyası maalesef sisli görünüyor, istikrarsızlık halini yansıtıyor ve çekişen tarafların durumu bir türlü kendi lehlerine çeviremediklerini gösteriyor. Bölgesel aktörlerin kullanıldığı hareket halen sürmekte ve hedefe ulaşmada neler yaşandığını belki yüzeysel de olsa takip etme imkânımız oluyor. Bölge halkının yaşamı ve geleceği uğruna ne gibi planlar çizildiği kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflerinin ne olduğu gibi bir takım soru işaretleri karşımıza çıkıyor. Kısa vadede hedeflenen iğrenç kumpas oyunlarında Türkiye’nin istedikleri gibi boyun eğmemesi planlarını bozdu. Artık gelebilecek her türlü risk karşısında birbirimize tutkun olmak ve sarsıntılar durumunda dimdik duvar gibi sağlam olmak zorundayız. Özellikle içimizden devşirilmiş bir hain kitlesi var. Bu tehdit, zahiri düşmandan daha tehlikeli. Çünkü bunlar içimizden ve bizden birileri gibi ortaya çıktılar. Kimisi bir cemaatin şemsiyesi altında kendini gösterdi. Kimisi de gazeteci kimlikleriyle ön plana çıkarıldılar. Bunlar arasında organik bağ belki olmasa da dışarıdan güdümlü üç kuruşa satılmış köpeklerin vatan üzerinden giriştikleri hain bir çabaydı. Kendi öz yurdunu satacak kadar aşağılamış bu şebekeleşmiş mahlûkatın ne gibi kumpaslar peşinde koşacağına dair sanırım zihinlerinizde bir fikir oluşmuştur. Onlar çok sınırlı sayıda ihanet şebekesi elebaşları olsalar da ardında durdukları güçlerin maşalığını yapmaktan haz duyan ve sadece kendi ve çevresinin maslahatı uğruna 70 milyonluk bir ülkeye gözünü bile kırpmadan ihanet edebilen alçak hainlerdir.     

Biz gayet iyi biliyoruz ki, etrafımızda ki çok sayıda İslam ülkesinin tepesini işgal eden idareciler, iktidarda kalmak için her yolu deneyen satılık kimselerdir. Hâl böyle iken dış güçler de istikrarsızlığı, iç çekişmeleri ve devletin zayıflığını kendi çıkarlarına hizmet edecek şekilde kullanmaya çalışıyorlar. Birçoğunda da bu konuda başarıyı yakalamış durumdalar. İşte son günlerde oynanan onca oyuna rağmen diz çöktüremedikleri Türkiye devleti için her türlü entrikatik ve kumpas yüklü planlarını ortaya koymaktan yüz çevirmiyorlar. Bizi vatanımıza sahiplendikçe onlarda daha büyük ve iğrenç komplolar ile karşımıza çıkabiliyorlar.

Bildiğiniz gibi Tunus, Mısır, Libya ve Yemen'de 4 rejim düştü ve Suriye'deki 5. rejim, azımsanmayacak bir alanı kontrolünde tutan devrimci güçlerle ölüm kalım savaşındalar. Buna karşın devrimler ve değişim karşıtı dalga da bazı başarılar elde etti. Karşı dalganın en önemli başarısı, Mısır'daki askeri darbe oldu. Halen birçok yerde savaşı kendi lehinde sonlandırmaya çalışıyorlar. İşte bu çerçeveye bizi de alma çabaları karşısında başarısızlığa uğrayan Amerikan idaresi yeni bir takım kurgular peşinde koşmaya çabalıyor. Pes etmek şöyle dursun buldukları her fırsatta bize geri adım attırabilecek her yolu denemekteler.

Sınırımız boyunca başta Suriye, Irak, Gürcistan, Bulgaristan olmak üzere devasa bir yığınak gerçekleştirdiler. İçimizden besledikleri ihanet şebekelerinin başarısız olması karşısında şaşkınlığa uğrayan Amerika ve yandaşları şimdi ellerinde ki yeni ve farklı bir planı devreye sokmak için ortaya çıktılar.

Bundan sonraki aşamada milletçe birbirimizi koruyup kollamak ve düşmana karşı elbirliği içinde olmak zorundayız. Çünkü gizlenen ve dost görünerek her türlü şeytanlığı yapmaktan geri durmayan batılı devletler her ne kadar siyasi manevralarla dost görünme çabalarına kalkışsalar da biz milletçe düştüğümüz kuyuya tekrar düşmemeli ve onların kirli siyasetlerini ellerinde patlatacak çıkışlarla planlarını geri püskürtmeliyiz.

Hem siyaset kurumu olarak hem de türlü oyun ve kumpaslarla bizi alaşağı etmeye çabalayan büyük bir oyunun içinde ezilenler olmamalıyız.

Asıl savaş bundan sonra başlıyor.

Aman dikkat!             

Bu yazı toplam 716 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.