1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Kürt Sorunu
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Kürt Sorunu

A+A-

Türkiye bir mozaik devlet.
Cennet vatanımız Türkiye sınırları içinde bugün daha önce şimdiki Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın de dillendirdiği bir mozaik devlet Türk halkı.
Sınırlarımız içinde 35-36 etnik köken var.
Kürdü, La’ı, Çezkez’i, Boşnağı,Arnavut’u Roman’ı, alevi, sunisi ile bir yumak, bir yumruk, bir kalp olarak yaşamaktayız.
Türkiye’de kimse bu birlikteliği bozamamış, bozamayacaktır. Dış güçler, fitne ve fesatlar belki içimizde karışıklıklar çıkartabilir ama, bu bir süre sonra aslına rücu eder. Türkiye sınırları içindeki yaşayan insanların büyük çoğunluğu akli-selim kimselerdir.
Zaten Lozan antlaşmasıyla Türkiye’de azınlık yok kabul edilmiş ve herkes birinci sınıf vatandaştır.
1071 Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türk halkı ile diğer etnik kökenlik vatandaşlar bir yumruk olmuş ve yıllardır, dış mihrakların kışkırtması, ülkemiz insanları arasına fitne ve fesat sokmak istemelerine rağmen Türk Milleti bayrağımız ve sınırlarımız altında sım sıkı bir birine bağlı olarak yaşamakta ve dünya durdukça da bu birliktelik bozulmayacaktır.
Türk’ü, Kürdü, Laz_ı, Çerkez_i ile , alevisi, sunisi ile bu halk birlik olmuş, Çanakkale’yi geçilmez yapmıştır. Dumlupınar Savaşını kazanmış. Sakarya Meydan muharebesini yapmış, düşmanı 9 Eylül’de dize getirip denize dökmüştür. İşte Çanakkale Savaşı ve Zaferinin bugünlerde 100.yılını çoşku ile, gurur ile kutlayacağız. Şehitlerimize rahmet okuyacağız, gazilerimize minnet duygularımızı ileteceğiz. Bu arada belirteyim bende bir Çanakkale şehidi torunuyum. Bununla da gurur duyuyorum.
Atatürk’ün sözü ile “ Yurtta sulh, Cihan’da sulh “ Türkiye sınırları içinde yaşayan herkesin ortak amacıdır.
Türkiye’de 30 yıl öncesinden bir Kürt sorunu hortlatılmaya başlandı. Kürt halkı ile Türk halkı ve diğerleri Anadolu’yu yurt edinmek üzere yukarıda saydığım ve daha başka savaşlarda, Haçlı ordularına karşı da Selçuklu döneminde kucak kucağa savaşmış, İslam’ın bayraktarlığını yapmışlardır.
Türkiye’de Kürt sorunu var diye nerede konuşulsa ben buna kişisel olarak karşı çıktık ve çıkmaya da devam edeceğim. Çünkü Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’de yaptığı konuşmada belirttiği gibi Türkiye’de Kürt sorunu yoktur.
Kürtler ve Türkler ve diğerleri hepimiz kardeşiz. Dinimiz, ırkımız, rengimiz, inancımız ne olursa olsun biz birlikteyiz. Bayrak için, vatan için tek yumruğuz. Bizi kimse bölemeyecektir.
Kaldı ki, bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaş olduğuna göre ve özellikle de Kürt sorunu diye atılan insanlar için sormak gerekmez mi ?
Bu ülkede Kürtlerden Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genel Kurmay Başkanı, Bakan, Meclis Başkanı ve üst düzey bürokrat çıkmamış mıdır ? Eğer ayrımcılık yapılsa idi sayısal olarak bu kimselerin bu makamlara gelmesi mümkün olur muydu ?
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’de söylediği sözlerin altına imzamı koyarım. Sözde Kürtlerin sorunlarını gündeme getirmek için terör örgütü kuranların asıl amacı Kürtler değil Türkiye’yi bölmek ve terör olayları yapmak, dış mikrak ve fitnelerin dürtüsüyle Türkiye’nin büyümesini, lider devlet olmasını engellemekti ve artık bunlarında sonu geldiğini düşünüyorum. Burada yine en büyük görev Türk devletinin dirayetine ve otoritesine bağlıdır.
 
Bu yazı toplam 152 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.