1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Kurtulmuş’u Dinledim
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Kurtulmuş’u Dinledim

A+A-

Hz. Mevlana’nın 743. yılı anma törenleri için Konya’ya gelen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Konya’da bir dizi toplantılara katıldı. Bunlardan birisi de AK Parti tarafından düzenlenen Medya Tanıtım günleriydi.

Bu çerçevede Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u dinledik. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri ve Suriye, Irak sınırındaki hareketlerden söz etti. Bunların hepsinin amacının Türkiye’nin Milli güvenliği için yapıldığını, terör örgütlerinin Suriye ve Irak sınırında yok oluncaya kadar operasyonları devam edeceğini, kimsenin bir karış toprağında Türkiye’nin gözünün olmadığının altını çizdi.

Bilindiği gibi Türkiye dünyanın farklı merkezidir. Eşitsiz bir ülkedir. Türkiye kendi ekseni etrafında yoluna devam edecektir. Hiç kimse Türkiye’nin eksenini değiştirmeye yönelemez, izin verilmez dedi.
Dış politikada Türkiye’nin, milli menfaatleri çerçevesinde bir eksen içerisinde olduğuna işaret eden Numan Kurtulmuş, bu politikanın devam edeceğini söyledi.
FETÖ terör örgütünün yaptığı tahribata değinen Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz’da dersini alan bu hain örgütün doğru durmayacağını, algı operasyonları ile Türkiye’de olumsuzluklar yapılmaya çalışıldığını belirterek, “Dış dünya insan hakları ihlali yapıldığını ve ekonomiyi çökertmeyi istemektedir. Ancak halkımız sağduyuludur. Ekonomimiz sağlamdır. Dolar operasyonları ile halkımız bu hain düşüncelere de gerekli cevabı vermeye başlamıştır. Türkiye 15 Temmuz’da uçurumun kenarından dönmüştür.

FETÖ ve benzeri örgütler birlikte hareket ederek Türkiye’yi ekonomik yönden çökertmeye çalışıyorlar. Türkiye’nin notunu durağanlığa getirdiler. Yani kurlar üzerinden oynadılar. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Türk Lirası istenilen düzeye gelecektir. Alınan tedbirler olumlu sonuç getiriyor.
Dış politikada yeni adımlar atılmaktadır. Rusya ile ilişkilerimiz iyi seviyeye geldi. Daha iyi olacaktır. Bunun için sabır bekliyoruz.
FETÖ operasyonları sürecektir. Haksızlık etmemek için elimizden gelen elemeyi yapmaktayız. Ancak bu hain örgütün içinde olanlar ve bu tavırlarını sürdürenler mutlaka cezalarını çekeceklerdir.” dedi.
Bazı sorulara da cevap veren Prof. Dr. Numan Kurtulmuş gerek konuşması sırasında, gerekse sorulara verdiği cevaplarla çok dikkatli ve düşünerek konuştu. Anayasa değişikliğine de değinen Kurtulmuş, yeni anayasa teklifinin kısa sürede meclise geleceğini söyledi. Mecliste yasa teklifi 367’yi bulsa bile millete gideceklerini, 330 olması halinde ise zaten referandum yapılacağını belirtti.
Kısacası Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamalarla beni tatmin etti, dileyelim hükümet politikaları ile ülke düzlüğe çıkar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.