1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. KUTSAL DİNİM İLE OYNAMAYIN
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

KUTSAL DİNİM İLE OYNAMAYIN

A+A-

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de  “NUH tufanı”   ciddi biçimde ve anlayabilen beyinlere en teferruatlı anlatılıyor. Bunun ötesinde mütercimler, tefsirler, kelam dersleri ve İslam Alimleri de yorum yaparak konuyu anlatmaya  binlerce yıldır anlattı ve anlatmaya da devam ediyorlar.Ne yazı ki sonunda sözde  bir bilim adamı, aklı evvel çıkıyor Nuh Peygamberi de cep telefonuyla konuştuğunu iddia ediyor.  Daha ne diyelim.

Bütün bunları görüp, duyup dinleyince  Rabbime dua ediyorum.Ya Rabbi sen benim aklıma mukayyet ola…

Elhamdülillah Müslüman’ın.

İnancımıza göre son Peygamber Hz. Muhammed, son din ise İslam dini.

Hocalarımız  her Cuma hutbesinde:
“En tekamül etmiş din İslam dinidir” diye  açıklama yapmaktadırlar. Gerçi bir ara bundan bile rahatsız olanlar olmuştu da,. Bir ara bu ayetin Türkçeleşmesi bile okunmamışta ya…

TRT de  Her Cuma akşamı saat 23.30 civarında  PELİN ÇİFT’in hazırlayıp sunduğu “GÜNDEM ÖTESİ”  programında sözde bilim adamı olan Kuzey Koreli adam, Amerika'yı vuracak füze sistemleri kurmuş meydan okuyor, bizimkiler ise,sıradan konularla insanlığın kafasını karıştırmakla, bir birine çamur atmakla meşgul.

İslam Dünyası dedikleri toplumlara bir bakın. Biri çıkıyor, kuyuya taş atıyor, diğeri çıkartmak için uğraşıyor. 9 yaşındaki kızları  evlendiriyor, buradan hareketle "çocukla nikâh mümkündür" hükmü veriyor, kimi  de 7 yaşındakini gelin yapıp zifaf gecesine sokuyor.Toplumun tepkisiyle de  Diyanet tüm camilerde hutbe okutuyor.

Bende diyorum ki, Benim kutsal kitabım ve dinimle oynamayın. Ahir zaman geldi galiba. Yecüc- Mecüc türüyor, Detcal çıktı mı bilmiyorum ama, yakınlaştı galiba.

Nerede ise yeni bir din icat etmeye çalışıyorlar.

Bir kısmı "şeriat ne zaman gelecek" diye yırtınırken bazıları da elinde silah, bıçak, ip ile Allah adına kesip biçiyor. Can alıyor.

Ders alan yok.

İslam dünyasında kendini din  adamı, alim diye lanse edenlerle cehalet, yükselen değer haline geldi. Kimileri cinsellikte seviyeyi düşürürken kimileri de keramet üfürüyor.

Öyle ki İsrail uçaklarını bilmem ne adlı zat hazretleri bir üfürüğü ile sınırda durduruyor.Sanki  Hz. Nuh'tan daha güçlü. O cep telefonundan oğluna sesleniyor, yalvarıyor "gel gemiye yok olacaksın" diyor. Keramet sahibi dünyevi bir araca ihtiyaç duymadan sadece okuyup üfürüyor.

Aklı başında olması gereken bir tek Türkiye var. Burada da pozitif bilimlerle uğraştığı söylenen bir kimse devletin televizyonuna çıkıp "Hz. Nuh oğlunu cep telefonuyla gemiye çağırdı.." diyor. Kısaca cehalet bir sis ve duman gibi bizi kuşatmış, düşünce sistemlerine hükmediyor.

Türkiye’de bilim ve ilimle uğraşanların bir çoğuna da tu kaka diyoruz. Bazı kesimler İlber ORTAYLI’yı beğenmiyor. Ortaylı diyor ki:

Hz. Nuh Peygamber zamanında böyle bir teknoloji yoktu. Şunu derseniz kabul ederim. Vahiy aracılığı ile konuştu.

Bütün ulvi ve ulvi olmayan dinlere bakın. Acaba bizim dinimiz kadar kim oynuyor? Budizm dünyasına bak. Kimse kimseyi boğuyor mu? Elinde kılıç Budist şeriat adına kesip biçiyor mu?

Ortaçağda ve feodalizmde Papazlar halka Cennet’in anahtarını veriyor.  Günah çıkartıyorlardı ama, şimdi  onlarda uyandı ve her şey geride kaldı. Biz nelerle uğraşıyoruz.

Acaba  İslam’ı İslam gibi, Dinimizi dinin emirlerine göre tam olarak ne zaman yaşayacağız, bunu görmek istiyorum. Yaşayanlara helal olsun. Dinimizi sulandıran, amaçlarına araç yapmak isteyenlere de yuh olsun.

 

 

Bu yazı toplam 375 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.