1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Lamı cimi yok, dünya artık Yeni Türkiye’ye alışmalı
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Lamı cimi yok, dünya artık Yeni Türkiye’ye alışmalı

A+A-
Son 35 yıldır Türkiye’nin enerji ve kaynakları PKK terörü ile mücadelede heba ettirildi. On binlerce insan canını kaybetti. Yüz milyarlarca dolar çöpe gitti. Sadece çöpe gitmedi, Türkiye düşmanlarının eline geçti.

Türkiye’ye düşmanlık edenlerin en büyük amacı da buydu zaten. ‘Türkiye ayağa kalkarsa halimiz ne olur diye düşünüyor’ olmalılar. Bu yüzden Kürt halkı adına sözde özgürlük mücadelesi veren bir sürü caniyi sahneye sürdüler.

Arşivler bunların hemen hepsinin Kürt ve Türk düşmanı Ermeniler, Pakraduniler (yani Yahudi Ermeniler) ve kandırılmış Kürler…

Bunca mücadele neticesinde ne elde ettiler hiçbir şey. Hiçbir şey elde edemediler ama Türkiye’nin kaynak ve enerjisini heba ettiler. Çoğunluğu Kürt genci olmak üzere gençlerimizi yok ettiler.

Birileri terör örgütü PKK’yı yıllarca kendini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kürtlerin siyasal temsilcisi gibi göstermeye çalıştı. Bunun için Kürtlere mi sordular? Sordular da Kürt halkı buna izin mi verdi? Hiçbiri olmadı. Aksine başta Müslüman Kürtler olmak üzere Kürtlerin ezici çoğunluğu bunu asla kabul etmedi.

Edenler ise ya silah zoruyla kabul etti, ya da yaşatılan bilinç kaybıyla sağ değiştirdi. PKK’nın elinde silah olması ve gündüz sivil gece terörist olan bir takım PKK’lı Kürtler bölge halkını özgür bıraksa HDP yüzde kaç oy alır. Yüzde 10’u bırakın yüzde 5 bile alamaz. Yalan dolanı bıraksalar yüzde 2 bile güç.

Dertleri Kürt devleti kurmak mı? Başaramayacaklarını biliyorlar. O halde hâlâ niye direniyorlar. Sözde özerk yönetim mi? Türkiye buna izin vermez. Verse Kürtleri ezici çoğunluğu reddeder.

Peki biye? Üç nedeni var.
Kürtleri İslam’dan uzaklaştırıp, PKK’nın asıl kimliği olan Zerdüşt yapmak.

Marksist ateist bir nesil meydana getirmek.

Türkiye’nin güçlenmesini engellemek.

Şükür ki, Kürtlerin pek çoğu bunu farkında. Kürt halkı Müslüman ve dinine de bağlı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Yeni Türkiye, son on yılda yaptığı siyasi, iktisadi ve temel hakların gelişimi konusunda sadece Kürtlere değil, hepimize nefes oldu. Önümüzü açtı. Sabit fikirlilerin dışındaki herkes bunu kabul eder.

Bu da gösteriyor ki PKK’nın silah bırakmasını istemeyen iç ve dıştaki karanlık odaklar PKK’ya son bir nefes daha vermeye çalıyor. Ama nafile. Zira Türkiye kararlı ve güçlü. Hiçbir engel tanımayan kahraman bir lideri var. Türkiye değişti. Eskisi tümden bitmesi dahi oda son nefeslerini yaşıyor.


Diyarbakır Patlaması, Suruç Patlaması ve Ankara Patlaması PKK’ya suni teneffüs yapmak içindi. Şükür ki yine başaramadılar. Millet 1 Kasım’da liderine, partisine öyle bir nefes verdi ki yedi düvelin aklını aldı. Dostu sevindirdi, düşmanı kahretti.

Siyasi iradei ardına alan ve yerli teknoloji ile donatılmış asker ve polis PKK’nın inlerini yerle bir etti ve kökünü kazımak için canhıraş çalışıyor. Bitti bitecek inşaallah!

Lamı cimi yok. Dünya artık Yeni Türkiye’ye alışmalı.
 
Bu yazı toplam 310 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.