1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. LAWRENS VE TARİH
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

LAWRENS VE TARİH

A+A-

Bugün size tarihten ve anılardan oluşan bir  yaprak açıyorum. Belki bazılarının kafası dank eder, dost kim, düşman kim daha iyi karar verilir.
Bilirsiniz ve duyarsınız ya;
Osmanlı, Araplara"necip millet" diyor. Bunu bazen bizde maalesef tekrarlıyoruz.Arabistan’daki önemli görevlere Arap kökenlileri tayin ediyordu. 
İstanbul doğumlu bir Arap olan Hüseyin Mekke Şerifi olarak tayin edildi. Hüseyin İngilizler ile birlik olup, isyancı Arapları organize etti, İngiliz silahı ve parasıyla asker topladı ve Osmanlıyı arkadan vurdu. 
İngiliz Dr. Squires’in anılarını okuyunuz. İngiliz Casus Lawrens’in anılarını okuyunuz. Arap ihanetini ve Arapların Türk askerlerine karşı yaptıkları zulmü göreceksiniz.
Yine aynı casus, İstiklal Savaşı ve İtalyan’ların Konya’yı işgalinde Sultan Selimde sözde imam olup Konyalılara namaz kıldırdığını anılarında yazmaktadır. Hatta  buradan temizlenip gittiğinde, Konyalılara bir haber gönderip   dürüstlük yapıp, Konyalıların namazlarını yenilemelerini tavsiye etmektedir.
Dr. Squires "Kudüs’ün düşmesine sevinen Müslüman Arapların davranışını anlayamadım" diye yazıyor. 
Gazze Savaşı sırasında, Filistinlilerden oluşan Tabur cepheyi terk edip İngiliz saflarına geçti. Osmanlı savaşı kaybetti. Kudüs düştü. Araplar sevindi. Bin yıldan beri Müslüman kanı dökülerek korunan Kudüs’ün Hrıstiyanlara geçmesine bir Müslüman nasıl sevinebilirdi?
Son olarak Türkiye’nin  Barış Pınarı harekatında Arapların ve Filistinlilerin takındığı tavıra ve taraf olduklarına bakar mısınız.
Tür Ordusu az bir birlikle Kutül Amare’deki savaşını okuyunuz. Araplar ve İngilizler Türklere nasıl saldırmışlardır ? Türkler hem İngiliz köpeğinin, hem Arapların  dersini verdi.
Arapların  sevincine  müsaade etmedi.
Bir Arap ata sözü vardır:
Men Dakka, duka …
Türkçe anlamı ise çakma kasını, çakarlar kapını.
İngilizler, Kudüs’ü Yahudilere verdi. Arapların sevinci kursağında kaldı. İhanet eden Araplar ve F!ilistinliler, ihanetin bedelini pahalı ödediler, ödemeye devam ediyorlar. Gazze Savaşında yenilen Osmanlı Ordusu çekilirken yaralı askerleri Halep Hastanesinde bırakmak zorunda kalmıştı. Hastaneyi basan Arap isyancıların, yaralı ve çaresiz Türk askerlerini süngü darbeleri ile teker teker katlettiklerini, Ingiliz Dr. Squires anılarında yazıyor. 
Ingiliz Casus Lavrens "teslim olan (5) bin esir Türk askerini araplara teslim ettiğime pişmanım, Türk askerlerini teslim alan araplar tamamının kafasını kestiler, ortalık kan gölüne döndü" diye yazıyor. 
Bu gün Halep Hastanesinin bulunduğu yerde taş taş üstünde kalmadı. Türklere ihanet eden Filistinliler kan ağlamaya devam ediyor. 
Masum Türk askerlerinin kafasını kesen Arapların torunları Türkiye’de "açız" levhası asarak ekmek dileniyor.
Suriye’den kaçıp ülkemize sığınan , burada her melaneti yiyen yaklaşık 4 milyon insan var. Bunlardan belki detarih intikamını alıyor."
+++    
hhhhh.jpg

Bu yazı toplam 587 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.