1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Lut Gölü Deyince!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Lut Gölü Deyince!

A+A-

Ki bayram arası, yaz tatli, Avrupada çalışanların izine gelmesi ile hafta içinde hafta sonunda onlarca düğün olduğunu görüyoruz.
Helali ve israftan uzak olan düğünlere sözüm yok.
Ancak, sabahlara kadar silah atmalar dahası yaralanmlarda olmaktadır. İçki, çengi vs..li düğünleri gördükçe üzülüyorum.
Niye böyle yazılar yazıyorum? Gizli veya aşikâr yapılan her türlü zinanın haram olduğunu söylemeyecek miyiz? Genel manada memnun olduklarını telefonla yahut bizzat görüşmelerimizde söyleyenlere teşekkür ediyorum.
Elimden geldiğince, dilim döndüğünce ve Allah(cc) müsaade ettiği surece yazmaya devam edeceğim. Televizyonlarda, internet sitelerinde, yapılan ahlaksızlıklara muhakkak tepki göstermek zorundayız.
Sabah akşam cemaatten eksik olmayan abdestinde namazında diye tarif ettiğimiz büyüklerimiz size de sesleniyorum! Düğündür, bayramdır diyerek içkiye, kadın çengi getirip oynatmalarına niye izin veriyorsunuz?
Haram haramdır, bunun düğünü bayramı mı olur? Eline geçen en küçük fırsatı değerlendiren dahası suiistimal edenler! Aracılık, yarıcılık, her neyse onu yapanlar.
Memleketin pırıl pırıl çocuklarını baştan çıkaranlar. Zengin mütedeyyin ailelerimizin çocuklarının etrafında kebabcı kedisi gibi dolananlar.
Gecesi gündüzünü karıştırıp yollarda içkili içkili hem kendi hayatlarını hem de masum insanların hayatlarını maf edenler. Allahtan korkun, utanın bilin ki hiçbir şey gizli saklı kalmayacak hesap var efendiler hesap var!

SULTAN OLMAK İSTERSEN TACI, SORGUCU UNUT!
ZAFER ARABAN SENİN, GICIRTILI BİR TABUT!

BU DÜNYADA RENK, NAKIŞ, LEZZET, NE VARSA KÜSÜM,
GÖZÜMDE SON MARİFET, AZRÂL’LE TEBESSÜM!

Rahmetli Necip FAZIL KISAKÜREK ne güzel ifade etmiş. Ne olur kendimize gelsek ve kaçınılmaz gerçeği görsek ne dersiniz?
“Zinaya yaklaşmayın-zira o, hayâsızlıktır ve kötü yoldur.”(İsra suresi/32)
Rasûlullah Buyuruyor:
“Bir milletin içinde zina (fuhuş) ortaya çıkıp nihayet o millet, bu suçu aleni olarak işlediğinde, mutlaka bulaşıcı ve onlardan önce gelip geçmiş milletlerde vuku(ortaya çıkmamış) bulmamış hastalıklar yayılır.”(İbni Mace)
Yukarda da söylediğim gibi ayet, hadisle örnekleyerek anlatabiliriz. Ancak sözün özü çıkmaz sokağa girmeyelim, girenleri uyaralım daha da olmazsa yolumuzu ayıralım. Cenab-ı Allah(cc) Bütün Milletimizle birlikte çoluğumuzu- çocuğumuzu böylesi şerlerden korusun. Olanları da ıslah etsin! AMİN…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.