1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Mağdur Çocuklar ve Baba Hakları Derneği kuruldu
Mağdur Çocuklar ve Baba Hakları Derneği kuruldu

Mağdur Çocuklar ve Baba Hakları Derneği kuruldu

Mağdur Çocuklar ve Baba Hakları Derneği Başkanı Murat Köse, yeni kurulan derneği anlattı. Köse, konunun önemli bir sorun olduğunu ve seslerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyulmasını istedi.

A+A-

Şeyma BIYIKLI
Konya’da Mağdur Çocuklar ve Baba Hakları Derneği kuruldu. Dernek Başkanı Murat Köse, derneğin amacını açıklarken, “Amacımız mağdur çocuklar ve aileleri toplayıp mağduriyetlerinin giderilmesini sağlamaktır. Bunun için çalışmalar yapacağız. Bu konuda bize toplumun yardımı olmasını istemekteyiz.”dedi.
Köse, “Bugünkü TMK ve diğer yasalar adeta mağdur çocuklar ve babaların ezilmesini sağlar niteliktedir.  Bugün ailelerin parçalanmasında erkek tarafı yüzde yüz haklı bile olsa, boşanan eşe süresiz nafaka bağlanmakta, erkek ömür boyu nafakaya mahkum edilirken, boşanan kadın zenginleştirilmektedir. Ayrıca  genelde çocukların velayetleri  anneye verildiğinden, baba öz evladını ya görememekte, ya da icra marifetiyle görmektedir. Bu durum erkeğin sinir sisteminin bozulmasına, erkeğin itelenmekte, ayrımcılık yapılmakta, eşitliğe uyulmamaktadır. Kadına pozitif ayrımcılık sağlanmaktadır. 2012 yılında çıkartılan 6284 sayılı yasa ile aile kavramı yok edilmiş, boşanmaları artırmış, fuhuş teşvik edilmiş, kadın, erkek, çocuk cinayetlerini artması sağlanmış, istismar tetiklenmiştir. Bugün istismara uğrayan çocukların yüzde 50 si parçalanmış ailelerin çocuklarıdır. Yine küçük yaşta evlendirilen çocuklarda bu parçalanmış ailelerin çocuklarıdır. Maalesef bugün eşitlik ve kadın hakları, kadın hakları diye diye toplumda erkek adeta öle haline getirilmiştir. Bu hususlar topluma başka türlü yansıtılmaktadır.  Bu hususlar gözden geçirilmeli ve  çarpıklığın düzeltilmesini, yeniden Türk aile yapısına dönülmesini ve bu konuda gerek toplumun  yönetici katmanlarına, gerekse  meclisimize ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a büyük görev düşmektedir” ifadelerini kullandı. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.