1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Mahelefet Ve Çalışma
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Mahelefet Ve Çalışma

A+A-

Türkiye’de yeni bir hükümet, aynı misyon ve yeni bir başbakan iş başına getirildi.
Yeni Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan, Yeni Başkanımız Prof. Dr. Hemşehrimiz, Konyanın değilse bile bir Konyalı olarak benim gururumdur.
Siyasi görüşü ne olursa olsun. Benim siyasi görüşümle uyuşmasa da, bir sözü hep söylerim :
“Uzayan kol bizden olsun”
Elin iyisinden bizim kötümüz daha iyidir.
Şimdi seçimlere yaklaşık 8 ay var.
AK parti seçimlere Başbakan Ahmet Davutoğlu ile hazırlanıp gidecek.
Ya muhalefet…
CHP de iç kavga sürüyor. Eylül ayının başında kurultayları var. Ben bu kuruldan da çok farklı bir şeyin çıkacağını sanmıyorum. Bölünerek, parçalanarak ya da sadece kuru laflarla, sloganlarla bir iş yapılmadığını ve yapılamayacağını hep gördük.
CHP kendi içindeki kavgayı bitirmediği sürece iktidar alternatifi olmaz. Yalnız CHP kendi içinde yenilenmelidir. Ya liderler grupları sürükler, ya da guruplar lideri ileriye doğru iter. CHP’de bu ikiside yapılmadığı için kısır çekişmelerle günlerini doldurmaktadırlar. Buna da “Leyleğin ömrü lak lak ile geçer” denmektedir.
Türkiye’de CHP’den sonra gelen parti ise MHP’dir.
MHP’nin de CHP’den çok farkı görülmemektedir. Tek farkı iç çekişmeler kendi içlerinde bitirilmektedir ama, yeni bir şey de getirilmiyor. İl ve ilçe yönetimlerini anti demokratik biçimde değiştirmekle MHP büyümemektedir.
Kendi ifadeleriyle 1948 yılından bu yana rahmetli Fevzi Çakmak paşanın misyonu var ama, artık çağ değişti. Dünya değişti ve hayatın akışı değişti.
Sloganlar bir işe yaramıyor. MHP bu ülkede olmalıdır. Bunu kabul ediyorum. Ancak bu kadar cılız bir siyasetle, bu kadar dünden kalma sloganlarla siyaset yapılmaz. MHP hem siyasetini, hem sloganlarını, hem de projelerini yenileyip halkın önüne çıkmalıdır.
Konya’da MHP teşkilatları yenilendi. Genel merkez eski yönetimleri ya istifa ettirdi, yada yönetimler kendileri bu işi bıraktılar. Bunlarla MHP zaman kaybetmemelidir. Seçimlere artık bence ramak var. 8 Ay çok çabuk geçer. Eğer siyasi başarı isteniyorsa hiç durmadan çalışılmalıdır. Geçtiğimiz günlerde MHP’nin yeni Selçuklu İlçe teşkilatı ziyaretimizde idi. Biraz konuştuk. Hep aynı sözler, aynı düşünceler. Selçuklu ilçesi Konya’da MHP’nin güçlü olduğu yerlerden bir ilçe.Ancak hala kabuğunu kıramamış, eskilere saplanmış kalmış bir MHP’nin yine yaklaşan seçimlerde büyük başarı kazanacağını sanmıyorum.
Yönetimin yüzyıllardır değişmeyen ilkesidir:
Yönetemeyen , başaramayan gider...
İster iş yaşamında, ister siyasette, ister idarede...
Yönetemeyen gider, gitmelidir !
Diğer küçük muhalefet partilerinden SP, DP ve diğerleri ise bana göre varlıkları da, yoklukları da çok şeyi değiştirmiyor. Silkinmeleri ve çalışmaları lazım. Bence tasvip etmesek te HDP bu noktada çok aktif görünmektedir. Biraz daha akıllı olsalar PKK’nın uzantısı olmadıklarını deklare etseler ve lokal ırkcılık yapmasalar Türkiye partisi olma yolunda daha etkin yürüyecek görünüyorlar.
Bakınız geçtiğimiz gün bir özel işim için Aksaray’a aracımla gidip geldim. Her kavşakta, hel köy yol ayrımında AK parti’nin sloganı vardı. Bunu acaba hangi siyasi parti yapabiliyor. Belki ekonomik güç ama, bu gücü birazda insanlar vermektedir. Yani Allah çalışana yardımcı olur ve istediğini verir.
 

Bu yazı toplam 289 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.