1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. MAHŞERDE CÜMBÜŞ VAR!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

MAHŞERDE CÜMBÜŞ VAR!

A+A-

Evet, çok önemli bir konuya değineceğim. Bu yazımı lütfen dikkatle okuyun ama yanlış tevil etmeyin. Mahşerde en zorlu sınava Müslümanlar girecek.

Korkunç bir riyakârlık ve ikiyüzlülük…

Hepsi nedense Müslümanlarda…

Azdıkça azan, yedikçe acıkan, kazandıkça doyumsuzlaşan Müslümanların bu ahvali karşısında bir Müslüman olarak taaccüp ediyorum.

Nedir bu Allah aşkına!

İslam ülkelerin dünyadaki konumuna ve durumuna bir bakalım.Hepsinde yokluk, yoksulluk, maddeye doymayan zenginlik mevcut. Hepsinin hali perişan. Savaşlar ve istikrarsızlıklar hep bu ülkelerde yaşanıyor.

Değerli dostlarım, Yüce rabbimiz Kuran-ı Kerim’de bizlere oku diye emrettiği halde, defalarca helak edilmiş farklı kavimlerden örnekler vererek ders almamız için ayetlerle uyarılarda bulunduğu halde nedir bu halimiz? Bizler maalesef adı Müslüman olan zavallılar topluluğuyuz. Kıldığımız namazla, tuttuğumuz oruçla kendimizi cennete giriverecek zanneden tuhaf bir ümmetiz. Sevgili Peygamberimizin onca tebliğine asıl muhtaç olanlar Müslümanlardır. Biz dürüst olmadığımız için başımızdan felaketler ve dertler eksik olmuyor.

Hangi İslam toplumunda tam anlamıyla huzur var? Bana bir örnek verir misiniz Allah rızası için!

Maalesef şu gerçeği kabul etmemiz lazım. Biz Müslümanlar ikiyüzlüyüz. En küçük aile kurumundan tutunda devlet yönetimine kadar hayatın her alanında birbirimize oyun oynuyoruz. Bunda da sınır tanımıyoruz. Yapılan bu hatayı dinimiz açık nas ve delillerle reddettiği halde niye hem dünyamızı hem ahiretimizi kurtarmak için çaba göstermiyoruz?

Bana doğduktan sonra ölmeyen bir Allah’ın kulunu gösterebilir misiniz?

Eninde sonunda bu film bitecek.

O halde yaşı kemale ermiş, bir ayağı çukurda sanayici ve zengin tüccarımızın ölümüne dünyaya bu denli sarılması neyin nesidir bana bir izah eder misiniz?

Bu kazandıkları sayısı belirsiz malların hesabını veremedikleri günde o birikimlerine lanet okuyacakları o dehşetli günde ki konumlarını bir göz önüne getirir misiniz?

Neyiz biz ya, bana bir anlatır mısınız?

Ne düzenli bir ibadet yapımız var, ne Müslümana yakışır bir vakara sahibiz…

Madem, biz iyi Müslümanız öyle mi?

Irak’ta 1,5 milyon insan katledilirken neredeydik?

Doğu Türkistan’da Müslüman Türkler katledilirken neredeydik?

Bugün Suriye’de Müslümanlar katledilirken ne kadar etkiliyiz?

Yemen’de normal yaşam var mı sanıyorsunuz?

Libya’da hayat normale döndü mü zannedersiniz?

Mısır’da insanlar mutlu diye mi algılıyorsunuz?

Bu sorularımı ferdi bazda soruyorum. Fertler olarak ne yaptık? Bir gece kalkıp kıldığımız tahaccüd namazı sonrasında ellerimizi yaradana kaldırıp Müslümanların geçmişte ki şerefli günlerine yeniden kavuşması için dua ettik mi?

Yoksa zamanımızı ekran karşısında mı tüketiyoruz?

Evet, her geçen gün finale yaklaşan bir uyarıdır aslında…

Ama bu şuurda bu inanç ve azimde kararlı müminlerin olmaması ve öldükten sonra karşılaşacağımız gerçekle yüzleştiğimizde nasıl hesap vereceğiz?

Bu durum şöyledir: görev bölümümüz bulunuyor. Devlet idaresindekiler insanların felahı ve zulümden kurtuluşu için çabalayacak. İmamlar ve din önderleri insanların hakkı ve hakikati görmesi için çaba gösterecek.

Öğretmenler öğrencilerine İslami şuur verecek.

Normal halk ise fırsat buldukça dua edecek, yakaracak. Öyle televizyon karşısında Survivor izleyerek dört baldırı çıplak için nefes tüketip kendini kaybetmeyecek.

Ne yaptığının ya da yapmadığının farkında olmayan benim ikiyüzlü Müslümanlarım! Valla bu din siz olmasanız da ayakta kalacak. Siz sıranızı savar hesaba gidersiniz, ardınızdan gelecek yeni nesil bu bayrağı omuzlayıp dinimizi tüm dünyaya hâkim kılar. O ahirette ak yüzle huzura çıkar ve kendisini ebedi cennet nimetleri içinde bulur. Siz ise yapamadıklarınızdan, yapmacıklıklarınızdan ötürü o dehşet gününde kapkara bir yüzle cehennemin dibini boylarsınız.

Bırakın etrafınızda ki münferit birkaç zırvayı da bunlara akıl yorun.

İşte geldik gidiyoruz. Her geçen gün bizi sonumuza yaklaştırıyor.

Siz üzerinize düşen basit bir dua ile paçanızı kurtarabileceğiniz halde bunu yapmayıp kendinizi yakarken, asıl sorumluluğu omuzunda tutan örneğin Recep Tayyip Erdoğan bir çırpıda cenneti kazanıverir.

Allah’ın adaleti sorumlu olduğunuz alan nispetince geçerli olacak bunu unutmayın…

Yüce Rabbim her şeyin en doğrusunu bilendir… Ve Rabbimikiyüzlüleri uyararak diyor ki;

“Yazıklar olsun o namazları kılanlara.”

Mahşerde büyük cümbüş var. Hem de hiç tahmin etmediğiniz kadar…

 

 

 

Bu yazı toplam 1219 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.