1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Maskeli Şarlatanlar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Maskeli Şarlatanlar

A+A-

Türkiye çok zor şartlarda ve çok çetin bir sınavdan geçmektedir. Hainler, satılmışlar Türk Devletini, Milletini en sakin, en huşu içinde olduğu zamanlarda vurmak istemektedir. Hedef aynıdır. Türkleri parçalamak, Anadolu’dan atmaktır. Ancak buna ne millet, ne devlet izin vermeyecektir.
Türk Devleti; henüz çözülmemiştir. Çözülmeyecektir. Bu tür hain saldırılar- planlar Türk Milletini daha da birleştirecektir. Türk Milleti her şeye rağmen dimdik ayaktadır, ayakta kalmaya devam edecektir.
Türk Milleti; ayrıştırma çabalarına rağmen bütün etnik unsurlarıyla birlik ve beraberlik içindedir.Bu bin yıl önce böyle oluşmuş, böyle devam edecektir. Sakarya, Dumlupınar, Çanakkale’de bunun en açık örneklerini tüm dünyaya göstermiştir.

Yeter ki ,demokrasi içinde, hukuk devleti kurallarına göre hareket edilmelidir. Tabi ki, demokrasiyi ve hukuka saygı gösterenlere bu yapılmalıdır. Yoksa anlamayana da anladığı dilden cevap verilmelidir. İş
bu noktaya gelmiştir.

İyi analiz etmeliyiz, iyi okumalıyız, iyi öğrenmeliyiz. Hanya diyenlerle, Konya diyenleri ayırt etmeliyiz. Yapılması gerekene odaklanılmalıdır.

Hainlerin maskesi ne kadar iyi yapılırsa yapılsın bir gün düşecektir. Bunu da herkes açık gözle görecektir.

Her dinin, her ırkın, her etnik grubun, her ideolojinin maske takmış şarlatanları vardır. İslam’da hangi kitapta, hangi fıkıhta ve öğütte can almak var ? Bunun kuralı bellidir.Çatışmacı-kavgacı,
ötekileştirmeci gizli- sinsi-hain planlar taşeronlarca uygulamadadır.

Türkiye içerde ve dışarıda tam bir psikolojik örtülü savaş arenasıdır.Irkı, dini, etnik, mezhep aidiyeti öne çıkartılarak, ortak doku parçalanmaya başlamıştır.Maalesef buna bilerek yada bilmeyerek destek
veren saf, temiz insanlarda vardır. Onlara alet olmaktadırlar. Bunlara Allah izan versin.Yalan yanlış bilgilerle, insanlar aldatılıyor, kandırılıyor, yönlendiriliyor.Toplumun ortak milli ve manevi değerlerini altüst ediyorlar.Barış, kardeşlik nutukları atıyorlar, toplumu bölüyorlar, kin nefret tohumlarını yeşertiyorlar. Ancak son İstanbul olayında bile yapanları kınamıyorlar. Sesleri çıkmıyor. Kınayanların bir kısmıda timsah gözyaşları dökmektedir. İçte ve dışta durum aynen böyledir.Pişkinlikle ahlaksızca şerefsizce yalan söylüyorlar.
Sinsi planın uygulamasında; önce Türkiye’de milli devlet algısını, Türk Milleti anlayışını, bağımsızlık düşüncesini tersyüz edecek siyasetçi, gazeteci, akademisyen, sivil toplum temsilcileri, kirli ve karanlık merkezlerde yetiştirildiler.Bunlar şimdi sahnede rollerini oynamaktadırlar.

Avrupalıların silahla bir türlü ele geçiremedikleri Anadolu toprakları, silahsız işgalle ele geçirilmiş veya geçirilmeye çalışılmaktadır.Yer altı ve yerüstü kaynakları, yabancılarca ele geçirilmiştir.
Aydınlar, akademisyenler, gazeteciler; yabancı ülkelerin sözcülüğüne soyunmuşlar, zihin kirliliğinde araç haline gelmiştir. Beyinler işgal edilerek etkili ve yetkili olunmuştur.
Ne yazık ki saf ve temiz inançlı Türklerin desteğini alanlar, etnik kimliklerini gizleyenler eliyle bu gizli ve sinsi ihanet yapılanması sürdürülmektedir.
Vatan satılırken ve değerler altüst edilirken tepki göstermemek de, vatana ve millete ihanetin bir türüdür. Bir çok iyi niyetli kimse bile ihanet içinde olduğunu farkında değildir.Bugün bunlar temizlenmek, aydınlatılmak istenmektedir.Var olan savaşların teknik sahaları da geliştirilerek psikolojik yönden yıpratma ve bıktırılma yöntemi uygulanmaktadır. Bastırılmış gizli veya açık örgütler, yeniden hortlatılmıştır.Ancak Türk Devleti ve milleti bunların başını bir daha hortlayamacak şekilde ezmenin hesaplarını yapmaktadır.
Bu nedenle; anlatılmayan, eksik ya da yanlış anlatılan geçmiş tarihimize ve yakın tarihimize dair olan bitenleri hatırlamak, hatırlatmak şimdi olan bitenleri doğru anlamak ve geleceğe yönelik niyetleri netleştirmek gerekir.Olanlar ve olacak olanlar; tüm bilinenleri ile anlatılmalıdır. Bu anlatımlar insanları bilinçlendirmenin yanında, birlik ve beraberliği de güçlendirecektir. Var olan bir bilgi, halka en doğru şekli ile anlatılmazsa, halkın bu alandaki boşlukları ve arayışları yanlış ve çoğu zaman da tehlikeli bilgiler ile doldurulacaktır.
Bir milleti tek bir hedef doğrultusunda toplamak, vatan birliği ve gelişimi için çalıştırmasını sağlamak ancak ve ancak, vatan için mücadele vermiş kişi ve kuruluşlarla ilgili gerçekçi bilgileri ve vatan için verilen mücadeleleri en doğru şekilde anlatmaktan geçer.

Bu yazı toplam 268 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.