1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Maymun Gözünü Açtı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Maymun Gözünü Açtı

A+A-

Cennet ülkemizde yaşayan, onun her türlü nimetlerinden faydalanan, Devlet’in verdiği maaşla geçinen öyle hainler,öyle kalleşler var ki, insan şöyle etrafına baksa bile nicelerini görmektedir.
Siz vatan hainliğini apaçık ilan eden bir bildiriyi "düşünce özgürlüğü, akademik özgürlük" diye süsleyip püfleyip sunacaksınız öyle mi. Buna kaç kişi inanır ki …
Güneydoğu'da il ve ilçelerde içimizi dağlayan, her gün bir eve değil, her eve polisiyle askeriyle şehit ateşinin düştüğünü görmezden gelecek ve hatta tabiri caizse sakız gibi çiğneyeceksiniz ama alçak PKK'yı ve onun yandaşlarını bırakın eleştirmeyi neredeyse kutsayacaksınız ve biz de sizin bu sözlerinize; akademik özgürlük, fikir özgürlüğü kapsamında saygı duyacağız öyle mi? Eğer Allah’ı biliyorsanız, Allah’tan korkunuz varsa korkun, kullarından utanın.
Siz, orada canı pahasına bu milletin, bu devletin bölünmez bütünlüğünü koruyan devlet görevlilerimize neredeyse "vatan haini" diyeceksiniz ve biz buna akademik özgürlük, fikir özgürlüğü diyeceğiz öyle mi?

Ne diyebilirim ki ,Yazıklar olsun sizin gibilerine…
Siz utanmadan devleti "Katil" ilan edeceksiniz ama bu devleti, bu milleti bölmek için kan dökmekten, kan içmekten bıkmayan PKK ve onun yandaşlarını tek bir kelam ile kınamayıp eleştirmediğiniz, gibi neredeyse "Haklı" diyeceksiniz ve biz bunu akademik özgürlük, fikir özgürlüğü diyeceksiniz öyle mi ?
Eli kanlı PKK ve onun uzantıları masum sivil insanları yaşadıkları kentlerin içinde rehin alıp Canlı Kalkan olarak kullanırken, o bölgedeki gerçekleri gizleyecek ve o masum halkı korumaya kurtarmaya çalışan devleti ve devlet görevlilerini "Katil" ilan edeceksiniz ve biz buna akademik özgürlük, fikir özgürlüğü diyeceğiz öyle mi?
Binlerceniz, bildiriye imza atanların neredeyse tamamı o bölgeye adım atmamış, sorunun ve toplumun gerçeklerinden bihaber, devletine, milletine ve hükümete düşmanlığı artık her tür gerçeği inkar eder pozisyona gelen en hafif ifadeyle " zavallılar olarak” size bu millet inanır mı ?
Ve, işte zaten bu yüzden de vatanını milletini devletini seven hiç kimseyi inandıramazsınız.
Belki bazıları bunun farkında olmadan bu bildiriye imza koymuş olabilirler. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Bunları tenzih ediyorum. Zaten bunlardan bazıları imzalarını geri çektiler. Çekmeyenleri de
Siz bilirsiniz demek geliyor içimden. Kimse de sizin bu sözde bildirinize itibar etmez. Artık Maymun gözünü açtı.
Yazımızı bir fıkra ile bitirelim. 

Bu yazı toplam 249 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.