1. YAZARLAR

  2. Erol Kutlu

  3. Mazi’den Ati’ye
Erol Kutlu

Erol Kutlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Mazi’den Ati’ye

A+A-

Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Anadolu sermayesinin bugünlere gelmesinde ve örgütlenmesinde bir mihenk taşıdır. MÜSİAD’ın kuruluş felsefesi bile tek başına çok değerlidir.

MÜSİAD Konya Şubesi ise MÜSİAD’ın her zaman en önemli şubelerinden biri olmuştur.

Özellikle geçmiş yıllarda MÜSİAD Konya Şubesi’nin Konya’nın meseleleri ile ilgili hazırladığı raporlar, şehri yönetenler için bile bir yol gösterici olmuştur. Şehrin sorunlarının çözümü için somut öneri ve rapor hazırlama geleneği maalesef artık geride kaldı. Ama yine de geçmişte yapılan bu çalışmaların, hazırlanan raporların şehre katkısını, halka faydasını görüyoruz ve yıllar sonra bile takdir ediyoruz.

‘Eseri olmayın yerinde yeller eser’ derler ya. MÜSİAD için de bu böyle…

 

***

MÜSİAD Konya Şubesi’nin düzenli olarak tertiplediği konferans, seminer, panel ve istişare toplantıları üyeleri için önem taşıyor. Bunların yanı sıra artık MÜSİAD’ın gelenekselleşen bir programı var.

Mâzi’den Âti’ye Ticaret Kervanı Yürüyüşü.

Geçmişten geleceğe ticaretin gelişimi yapılan kervan yürüyüşü ile temsil ediliyor. Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı’nda yapılan bu etkinlik gerçek organizasyonu ve taşıdı anlam itibari ile hem MÜSİAD’a hem de Konya’ya çok yakıştı.

 

***

Mâzi’den Âti’ye Ticaret Kervanı Yürüyüşü artık gelenekselleşen bir program. Ve gelişime açık, festivale dönüşme potansiyeli yüksek bir etkinlik. Atılacak doğru adımlarla Kervan Yürüyüşü, Ticaret Festivali veya başka adlara dönüşerek, Anadolu’nun en büyük ve içerik bakımından en farklı etkinliği haline gelebilir.

Firmaların, üniversitelerin ve şehrin bu işin içine katılması ile Ticaret Kervanı Yürüyüşü, dar bir çerçevede kalmaktan kurtulur ve şehre mal olur… Bunun üzerinde düşünmekte fayda var.

Kervan Yürüyüşü bugün (30 Eylül 2017 Cumartesi) saat 13.00–16.30 arası Kızılören Yolu Üzeri 35 kilometrede bulunan Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı’nda yapılacak. Vakti olan mutlaka gitsin… Havalar serinledi, yapacağınız kervan yürüyüşü size iyi gelecek.

 

Bu yazı toplam 499 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar