1. YAZARLAR

  2. Erol Kutlu

  3. Mazlum tokadı
Erol Kutlu

Erol Kutlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Mazlum tokadı

A+A-

Merakla beklenen ekonomi rakamları açıklandı. Buna göre Türkiye ekonomisi 2017’de yüzde 7.4 büyüdü. Döviz kurlarının yükselmesi, Türkiye’nin ateş çemberinin içinde bulunması, sınır ötesi operasyonları yapması, emperyalist devletlerin Türkiye üzerinde oynadığı oyunlara rağmen ekonominin büyümesi geleceğe umutla bakılacağının göstergesidir. 
***
Özellikle dünya ekonomisinin yüzde 85’ini oluşturan G20 ülkeleri arasında büyüme rakamlarında lider olan Türkiye, her şeye rağmen dimdik ayakta durabilecek güçlü bir ülke olduğunu dünyaya ispatlamış oldu. 
***
Ülkemizde kriz beklentisi olanların hayalleri suya düşerken iç ve dış düşmanlarımız gıpta ile bakmaya başladı. Düşmanlar üzülürken mazlumların umudu olan Türkiye, Türk ve Müslüman ülkelerde sevinçle karşılandı. Aslında Türkiye’nin büyümesi sömürgeci ülkelere atılan bir mazlum tokadıdır.
***
2017’de Türkiye sektörün her alanında büyüme başarısı gösterirken bu durum 2018 ve önümüzdeki yıllar için ekonomik anlamda bir sevinç yaşattı. Önümüzdeki günlerde her sektörde canlanmaya neden olacak. Piyasalar derin bir nefes alacak. Tabi bu da halka olumlu yansıyacak. 
***
Hükümetin ilk hedef olarak ortaya koyduğu 2023 hedefi doğrultusunda ilerleyen ülkemiz, göstermiş olduğu performans Avrupa ve okyanus ötesinde endişe yaratırken ‘Osmanlı geliyor’ korkusuyla titremeye başladı. Türk iş adamları halkla el ele vererek ülkemizi her zaman daha ileriye taşıyacak.
***
İş adamlarının ve işçi sınıfının göstermiş olduğu performans hiç kuşkusuz ülkemizin uluslararası alanda kazandığı prestijde en büyük paya sahip. Yapılan akıllı yatırımlar, devletin verdiği destekler, ortaya konulan ve dünyayı kıskandıran projeler bizi emin adımlarla ileriye taşıyor. Ülke olarak hem siyasette hem de ekonomide ciddi anlamda söz sahibi olma yolundayız. Düşman yenilecek zafer yakında. Buna inanın.

Bu yazı toplam 592 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar