1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MEDAŞ’ın Genç Fikirleri ödülleri aldı
MEDAŞ’ın Genç Fikirleri ödülleri aldı

MEDAŞ’ın Genç Fikirleri ödülleri aldı

MEDAŞ sorumluluk sahasında bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Karaman ve Nevşehir illerindeki üniversite işbirliği içerisinde düzenlediği “Genç Fikrin Enerjiye Dönüşsün Proje Yarışması” tamamlandı. 

A+A-

Ödül törenine Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ve davetliler katıldı.
Medaş Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, eğitime her alamda önem ve destek vermeye devam ediyor. 11 üniversiteden katılım sağlayan yarışmaya 25 Şubat-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında 30 adet proje başvurusu yapıldı. 12 projenin finale kaldığı yarışmada juri ilk üçü; Enerjim, Akıllı Enerji Sokağı ve Yapay Şahin isimli projeler oldu.
Programda konuşan MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, “3.7 milyon insana hizmet götürüyoruz. Kaliteli ve sürekli hizmet olarak 400 milyon liralık yatırımla arıza en aşağıya çekmek için yatırım yapıyoruz. Proje ve tesis kabul işlemlerini yapıyoruz. Çağrı Merkezi ile 150 kişiyi istihdam ediyoruz. Yüzde 96 ile 20 saniyede dönüş sağlıyoruz. Eğitime önem veriyoruz. Personeli geliştiriyoruz. Yıllık 140 bin saat eğitim veriyoruz. Bakanlığın yapmış olduğu memnuniyet anketinde 21 dağıtım şirketinde 2. olduk. 3 bin çalışan ile fünlük binlerce işlem yapıyoruz. Teknolojiden sonuna kadar yararlanıyoruz. Ar-Ge oldukça fazlaca önem veriyoruz. Ar-Ge yıllık 4 milyonluk projeler gerçekleştiriyoruz. Okuyan çalışan araştıran gençleri bir araya getirerek onları tanıdık. Gelecekte bu arkadaşlarımızla uzun yıllar çalışabileceğimize inanıyoruz. Ödül almak kadar katılmakta oldukça önemli” dedi.
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, MEDAŞ’ın yapmış olduğu iş fonksiyonunun zor olduğunu ifade etti. Toprak, “Medaş, önemli bir görevi icra ediyorlar. Teknoloji hayatın her alanında her sektörde var. Her alanda istifade ediyoruz. Konya’da bütün Türkiye’ye örnek olabilecek bir birliktelik var. Sanayi üniversite işbirliği oldukça önemli. Üniversitelerden faydalanmamız gerekiyor. Katılan 11 üniversiteye teşekkür ediyorum. Bizim geleceğimiz çocuklarımız. Onlar bu ülkeyi muhasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak olanlardır. Gençlerin, sorgulayan, düşünen, proje üreten birer birey olmaları oldukça güzel ve anlamlı. Bu projelerin artmasını temenni ediyorum” açıklamalarını yaptı.  
Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Necmettin Erbakan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve Konya Teknopark Başkanı Prof. Dr. Birol Dağ verdi. HALİL YILMAZER
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.