1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Medikal Estetik Hekimlerine Kadavralı Eğitim
Medikal Estetik Hekimlerine Kadavralı Eğitim

Medikal Estetik Hekimlerine Kadavralı Eğitim

Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen “Medikal Estetik Yüz Kadavra Çalıştayı”nın ikincisi yine Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapıldı.Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) ve Trakya Üniversitesi Tıp...

A+A-

Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen “Medikal Estetik Yüz Kadavra Çalıştayı”nın ikincisi yine Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapıldı.
Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimler ile ’medikal estetik alanında yetkin hekimlerin yeteneklerinin arttırılması ve hastalarına en iyi tedaviyi sunabilmeleri amaçlanıyor. Dernek çalışmaları kapsamında bir devlet üniversitesi ile ortaklaşa çabanın da ilk örneği sergileniyor. Eğitimler ile Medikal Estetik Tıp Derneği üyesi hekimlere, kadavra üzerinde tecrübeleri pekiştirme olanağı sağlanıyor.
TEORİ VE UYGULAMA BİR ARADA
Hekimler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlayan çalıştayın ikincisi de teori ve uygulama olmak üzere iki farklı aşamayı içerdi. Özellikle medikal estetik alanında karşılaşılabilecek sorunların önlenmesine ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili teorik eğitimin ardından, kadavra üzerinden uygulamalar gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı tarafından verilecek bu anatomi eğitimi, medikal estetik alanındaki ilk kadavra eğitimi olma özelliği taşıyor.
BİLİNÇSİZ TEDAVİ UYGULAMALARI BİR KAMU SAĞLIĞI PROBLEMİ
Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) Başkanı Medikal Estetik Hekimi Dr. Devrim Gürsoy, yaptığı konuşmada medikal estetik alanında yetkin hekimlerin tecrübelerini arttırmanın öneminin altını çizerken, hastaları da bilinçli tercih yapmaya çağırdı. Hastaların sahip olmaları gereken farkındalığın kritik önem taşıdığını belirten Dr. Gürsoy, “Günümüzde yaygınlığı artmış olan medikal estetik uygulamalarının ve tedavilerinin gerekli yetkinliğe sahip olmayan kişiler tarafından yapılıyor. Merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz şekilde gerçekleştirildiği gözlemleniyor. Bu durum kamu sağlığı açısından büyük bir risk doğurmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, medikal estetik tedavisine başvuracak herkesin, kendilerini bu alanda eğitim almış ve yetkinlik kazanmış hekimlere emanet etmeleridir. Bu tür tedavileri, sağlık koşullarına uygun merkezlerde ve polikliniklerde almalarıdır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.