1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Medova Hastanesi işyeri hekimlerini ağırladı
Medova Hastanesi işyeri hekimlerini ağırladı

Medova Hastanesi işyeri hekimlerini ağırladı

Konya Medova Hastanesi, işyeri hekimlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.Özel Medova Hastanesinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan hastane başhekimi Dr. Eyüp Çetin, ülkenin sağlık sektörü...

A+A-

Konya Medova Hastanesi, işyeri hekimlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Özel Medova Hastanesinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan hastane başhekimi Dr. Eyüp Çetin, ülkenin sağlık sektörü açısından değişik dönemler geçirdiğini, Sağlık Bakanlığı’nın bu süreçte özel hastanelere gönderdiği genelgelerle en iyi hizmetin verilmesini hedeflediğini söyledi.
Dr. Eyüp Çetin, bulundukları bölgede özel hastane ihtiyacını karşıladıklarını belirterek, “Bu bölgede daha önce bir özel hastane yoktu. Bu açığı, 10 yıl önce görmüş olmamıza rağmen o zaman nüfus yoğunluğu bu bölgede yeterli değildi. Yatırım yapılması belki kolay olmayabilirdi. Bizim arsayı alıp bu yatırıma başlamamızdan sonra nüfus da oturmuş oldu. Dolayısıyla bu bölgeye güzel bir yatırımı kazandırmış olduk. Konya’ya böyle bir hastaneyi kazandırdıkları için Medova ailesi adına Berk Ay Sağlık Grubu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Hastane Genel Müdürü Murat Kalafat ise, Anadolu’nun çok farklı coğrafyalarında hastaneler kurduklarını ve kaliteli sağlık hizmeti için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Türkiye’de özel sağlık yatırımlarının son 15 yılda ciddi mesafeler aldığını ifade eden Kalafat, “İyi sağlık hizmetini, koruyucu hekimlikten başlayarak son aşamaya kadar vermeye çalışıyoruz. Türkiye’de özel sağlık yatırımları son 15 yılda çok ciddi mesafeler aldı. İlerleyen süreçte, Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın özel hastane çalışmaları ile birlikte Türkiye’de özel hastane yatırımları çok ciddi oranda arttı. Bu artış, rekabeti ve kaliteyi getirdi. 14 yıl öncesinde bir bireyin hastaneye gitme sıklığı yılda 3,2’idi. OECD ortalaması 6,2. Yani dünya ortalamasının çok altında hastaneye gitme sıklığı vardı. Sağlık ulaşılabilirliği gerçekten zordu. Bu süre içerisinde, birçok sebepten dolayı 3,2 olan hastaneye gitme sıklığı 8,4 oldu” dedi.
Bilgilendirme toplantısının ardından Hastane Genel Müdürü Murat Kalafat, işyeri hekimleri ile hastane birimlerini dolaştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.