1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Medya Tanıtım Günleri
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Medya Tanıtım Günleri

A+A-

Ak Parti’nin eksiklerine rağmen en beğendiğim icraatlarından birisi de Konya’da zaman zaman düzenlenen “Medya tanıtım günleri” faaliyetidir.
Bunun gibi bir çalışmayı partilerinin siyasi çalışmalarını anlatan, hiçbir siyasi parti faaliyeti yoktur. Belki bu toplantı ve çalışmalarda abartı ve reklam ve adı üzerinde tanıtım amaçlı çalışmalar yapılıyor ama, esas amaçta bu olduğuna, halka, basına bir şeyler anlatıldığına göre diğer partiler medyada yeterli şekilde zaman zaman yer almadıklarından yakınırken, benzer çalışma yapmadıklarını da bilmeleri gerekir.
Geçtiğimiz Cuma günü saat 13.30 da yine AK parti Konya teşkilatınca düzenlenen böyle bir programa davetli olmama rağmen işlerimin yoğunluğu ve daha önceki hazırlanmış programlarım nedeniyle katılamadım. Bundan önceki bir çok benzer programları ise izledim. Gerçeği söylemem gerekirse bu programlardan fazlasıyla yararlandım ve dinleyerek ve soru sorarak ta kafamdaki flug bilgileri netleştirdim. Elbette aldığım cevapların hepsi beni tatmin etmese de bilgi sahibi olabildim.
AK parti’nin son Cuma günü saat 13.30 daki toplantısına yine bu partinin ağır toplarından ve kendine münhasır davranış, konuşma ve üslubu ile dikkat çeken, başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç katıldılar.
Yukarıda belirttiğim gibi istememe rağmen toplantıya katılamadım. Ancak katılan arkadaşlarımdan edindiğim bilgiye göre toplantı çok tatminkâr olmamıştır.
Bir defa edindiğim bilgilere göre Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç hasta olmasına rağmen bu toplantıya katılmıştır. Böyle olunca istenilen verim alınması ve istenilen şekilde sorulara cevap bulunması mümkün olmamıştır.
Saat 13.30 da başlayan toplantı tam saatinde başlasa bile önce bir “yemek faslı” vardır. Nereden baksanız en hızlı şekilde bu bölüm 45 dakika sürse bile, baştan toplantının saat 15.00 te bitirileceği ilan edilmiş. Yani asıl toplantının bir saat bile sürmesi zor görünüyor.
Bu toplantıda meslektaşlarım eğrisi- doğrusu ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a merak ettikleri soruları sormuşlar ve Bülent Arınç kendi üslup ve konuşma tarzı ile bunları cevaplandırırken, bazı soruları da adeta dalgacı bir eda ile cevaplandırmış. Bazı tecrübeli arkadaşların ise soruları cevaplamaktan kaçınmıştır.
Eğer AK parti böylesi önemli günlerden geçtiğimiz şu zamanda, yine böylesi bir “Medya tanıtım günleri” düzenliyorsa, bu işi adet yerini bulsun babından yapmamalı ve herkes kafasındaki soruları yetkili katılan kişiye sorabilmelidir. Sorularına istemediği cevapta olsa bunları dinleyebilmelidir. Yoksa
“Ben yaptım oldu” mantığı kafalardaki soruları bitirmez, bilakis daha başka soruların doğmasına neden olur.Bu yazı toplam 138 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum