1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. MEFLUÇ GİDİŞATIMIZLA AYAR VERECEĞİMİZ DÜNYA(!) 
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

MEFLUÇ GİDİŞATIMIZLA AYAR VERECEĞİMİZ DÜNYA(!) 

A+A-

Bugünden tezi yok, ülkemizin refaha kavuşması için yapılması gerekenleri buradan size kendi düşüncelerimden hareketle bu satırlardan arz etmek isterim.
Türkiye bugüne kadar görmediği ve yaşamadığı krizleri yaşamakta.
Her yeni gün daha iyi olacak beklentisiyle geçen uzun yılların ardından ortaya net bir duruş çıkmaması benim de yanıldığım korkunç krizlerden size bahsetmek istiyorum.
Bu krizlerin sorumlusu üzülerek ifade etmeliyim ki sonuna kadar güvenip ardında durduğumuz, İslami alanda halkımızı mutlu edecek beklentileriyle umut bağlanan AK Parti iktidarı oldu.
Daha önce Türkiye, bu kadar sahipsiz kaldığı, haksızın haklıyı ezmeye başladığı, dünyaya ayar verme sevdasıyla yola düşerek elde ki bulgurdan da olmamızın yaşandığı, insanların bu kadar umutsuz ve adalete karşı güvensiz kaldığı dönem yaşamamıştı.
Kaşıkla verilenin kepçeyle alınmaya başladığı hem de çok acıtan bir döneme girdik. 
Biz kendimizi bilmeden kendimizi tanımadan, çapımızın farkında olmadan tüm dünyaya meydan okuma cüreti göstermenin acı kadehini yudumlamaya başladık.
Karşımızda çok ciddi anlamda profesyonel siyaset dehası olmuş, dünya devlerine karşı politik davranmak şöyle dursun, veryansın ederek şişkin egolarımızı daha da kabarttık.” 
Ekonomide daha çizgi altında iken, gücünü yakalamış dünya devi olmuş devletlerle itişip kalkışmaya başladık. 
Günü geldi Almanya ile restleştik, günü geldi Fransa ile dikleştik, gün oldu Hollanda ile bozuştuk, bir diğer seferinde Danimarka ile papaz olduk, yetmedi Mısır’a rest çektik, kafamızın tası attı İran’la bozuştuk, Suriye’ye zamanında ki politik yaklaşımı bahanesiyle Rusya ile sorunlar yaşadık, yetmedi şimdi de Amerika ile inadına bir sürtüşmeye girdik. 
Ne yaptık, dolara karşı savaş açtık. 
Geline döndürüldük. “Hem ağlar hem giderim” modundayız. 
Temel olmadan dolara savaş açılır mı? Neyimize güvendik, sloganlarımıza mı?
Dünya dünya olalı böyle bir itişme siyasetinde inatlaşma görmedi. Haydi, doları yasaklayın bakalım. İhracatçılarla görüştünüz mü? Onların fikir ve düşüncelerini aldınız mı? Dolara meydan okuma uğruna ani çıkışlarla nereye varmaya çalışıyorsunuz?
Dünyanın en akıllısı siz misiniz?
Geri kalan onca millet geri zekâlı mı?
Rusya bunu düşünemeyecek kadar aptal mı?
Rus Rublesi için bugüne kadar kalkıştığı bir atılıma şahit oldunuz mu?
Kızıyoruz, bağırıyoruz, çağırıyoruz ama sonuçta zararını da biz görüyoruz.
Ey Reis! Geçtiğimiz ay çıktığınız yurtdışı turları nasıl okundu farkında mısınız? Etrafınızda gezinen sözde danışmanların yönlendirmelerinden bugüne kadar ne elde edebildiniz?
Koskoca ülke harabeye döndü. Dışı cafcaflı görünen ama iç organları iflas noktasına ulaşan hastalıklı bünyeyiz.
Mütevazı olan yok, herkes haklı, herkes bıraksanız bırakın bu ülkeyi dünyayı kurtaracak dâhiyane insanlar (!) Ama keşfedilmeyi bekliyorlar (!)
Hiçbir noktada samimiyet kalmamış. Aile hekiminize ya da bir polikliniğe gidiyorsunuz, doktor sizi sıradan bir grip rahatsızlığı için gözünüzü korkutarak hastanesine yatırma planı yapıyor. Gözünüzü korkuta korkuta sizi hastaneye yönlendiriyor. Çünkü yatan her hasta, onların gözünde devletten alınacak ödenek demek.
Üçkâğıtçılık iliklerimize kadar işlemiş.
Bu hengâme arasında dünyaya ayar vermeye çalışıyoruz. 
İslam kardeşliği adına ülkemize alarak köşe bucak dağıttığımız Suriyelilerin cüzi bir kısmı hariç birçoğunun dinle imanla alakasız şekil Müslümanı olduğunu gördük. Zıpkın gibi Suriyeli gençleri niçin aldık? Gitsinler ülkelerinde kalan mert insanlar gibi mücadele etsinler. Asalak gibi yaşamaktan daha evla değil mi?
“Vatanım elden gidiyor” şuurundan uzak “Ben şu ya da bu devlete gideyim kıçımı kurtarayım” diyen insandan ne beklersiniz? Vatanına vefa göstermeyen serseriden senin vatanına bağlı olmasını nasıl beklersin?
Ekonomi felç, sağlık sistemi felç, sosyal güvenlik sistemi felç, esnaf felç, sanayici felç, çalışan felç, işveren felç…
Haa tabi! Köprülerimiz var, yeni havalimanımız uçaklarımız var, otobanlarımız var… Var babam var…
Değil mi (!)
Sıkıntı çok büyük çok!
 

Bu yazı toplam 969 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.