1. YAZARLAR

  2. Erol Kutlu

  3. Mehmet Tutal ve Murat Özaltun
Erol Kutlu

Erol Kutlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Mehmet Tutal ve Murat Özaltun

A+A-

Eskiden Konya’da her ilçe, her belde hatta her köy yöresel ürünlerin tanıtımını yapmak için yaz aylarında şenlikler düzenlerdi. Bu şenlikler hem uzakta yaşayan hemşehrilerin bir aya gelmesi hem de birlik ve beraberlik açısından son derece önemliydi.

Tuz Gölü Festivali, Ereğli Kiraz Festivali, Beyşehir Göl Festivali ve daha niceleri…

Sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bir kararı ile şenlik, festival ve benzeri organizasyonların bir çoğu tarihin tozlu raflarına gömüldü. Ancak Konya’nın bazı güçlü ilçeleri kendi imkanları ile hala benzeri etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Son dönemde en gözde olan iki şenlik Beyşehir ve Seydişehir’de yapıldı. Beyşehir Uluslararası Demokrasi Şöleni’nin ikincisi yapıldı. Büyük bir hareketliliğin yaşanmasını sağladı, bu şenlik. Birçok sanatçı ve değerli isim Beyşehirliler ile bir araya geldi. Hem isminin güzelliği hem de programın içeriği bakımından son derece değerli bir etkinlik. Başkan Murat Özaltun, zaten son dönemdeki en gözde belediye başkanlarından bir tanesi… Hem yüreği temiz bir insan, hem de yaptığı hizmetlerle ilçeye altın dönemini yaşatıyor. İlçeye kazandırılan tesisleri bile saymaya kalksanız sayfalar yetmez. Başkan Murat Özaltun, çaba gösteren, halkı ve ilçesi için sürekli proje üreten bir isim.

Beyşehir’e dışardan bakan gözler olarak, ilçenin yaşadığı gelişmeyi dikkatle takip ediyoruz. Yakın zamanda Beyşehir’e gidip, değişimi göremeyenlere de bir an önce ilçeye gitme tavsiyesinde bulunuyoruz.

KALKINMA ŞÖLENİ

Son dönemin en etkili bir diğer belediye başkanı da Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal… Başkan Tutal, bu yıl ilçede Kalkınma Şöleni adı altında bir etkinlik düzenliyor. 6 gün sürecek şölenin bu Pazar son günü… Bu şölenin ilçeye yıllar içerisinde çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Seydişehir ismi her zaman konuşulan, ancak sahip olduğu değerler biraz geri planda kalan bir ilçemiz. Tarihi, doğal, kültürel güzelliklerinin yanı sıra değerli şahsiyetlere ev sahipliği yapan Seydişehir’in bu konuda daha fazla tanıtımı yapılmalı.

Başkan Mehmet Tutal’ın belediyecilik performansına gelince… İlçede ciddi çalışmalar yapılıyor. Yapılan önemli çalışmalardan biri Seydişehir’in termale kavuşturulması… Bu hizmetin değeri sonraki yıllarda çok daha fazla anlaşılacak. Başkan Tutal, belediyecilik açısından ciddi bir performans sergiliyor. Altyapı, üstyapı çalışmaları dikkate değer… Başkan Tutal aklıma her geldiğinde, ilçesi ve halkı için canla başla çalışan bir insan gözümün önüne geliyor. Bu dönemde Seydişehir çok değerli yatırımlar aldı, bundan sonra da alacak. Seydişehir’in güçlü bir lobisi var… Bu yüzden ilçe güçlü bir dönem yaşıyor. Başkan Tutal gibi bir değere sahip olan ilçe, Harun Tüfekçi’nin desteğiyle daha iyi yerlere gelecektir…

Hem Mehmet Tutal hem de Murat Özaltun, AK Parti’nin 2023 hedefi doğrultusunda, doğru profile sahip iki belediye başkanı… Proje belediyeciliği dediniz mi, akla bu isimler geliyor. Bu nedenle hem AK Parti’nin hem Konya’nın bu iki isme hakettiği değeri vermesi gerekiyor…

 

Bu yazı toplam 1085 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar