1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Mehmet Tuza öğrencileri Bilim Fuarı açtı
Mehmet Tuza öğrencileri Bilim Fuarı açtı

Mehmet Tuza öğrencileri Bilim Fuarı açtı

Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Açılışa Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü'nün yanısıra çok sayıda eğitimci ve davetli katıldı.

A+A-

Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü'nün de katıldığı bilim fuarında bir değerlendirme yapan Kütükcü, "öğrencilerimizin bu şekilde projeler üretmesi bizleri memnun etmektedir. Aynı zamanda bir sanayi şehri olan Konya'da bu tür etkinliklerin öğrenciler tarafından düzenlenmesi geleceğimiz adına umut vaat etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Okuldan yapılan açıklamada bir çok projenin fuarda sergilendiği ifade edilirken bilim fuarının uzun bir çalışma sonucu ortaya çıktığı öğrenildi. Projenin amacından da bahsedilen bilgide "Bu proje ile öğrencilerin; Sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini, Yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, Hoşgörüye, saygıya sevgiye, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip, başarılı bireyler olarak yetişmeleri, Toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, Sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, Sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması, Ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, Okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerin zamanlarını verimli geçirerek istenmeyen ortamlarda bulunmalarının veya yanlış arkadaşlıklar kurmalarının önlenmesi suretiyle uyuşturucu ve diğer zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi, şiddete eğilim duyanların kontrol altına alınmasının sağlanması, okula olan aidiyetin, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, okul devamsızlıklarının azaltılması ile öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması hedeflenmiştir" ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.