1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. MEHMETÇİĞE ALKIŞ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

MEHMETÇİĞE ALKIŞ

A+A-

Bilmeyenlere, tanımayanlara ve bizi küçük görenlere Türk Askeri son olarak Afrin’de Türk’ün gücünü gösteriyor.
Suriye operasyonunda  önceki gün gördük. Çocuk yaşlardaki kimselere YPG silah veriyor. Bayanlar silahlı. Kendileri kaçacak delik bulamıyorlar. Çocukları, kadınları cepheye, savaş alanına sürüyorlar. Mehmetçiklerimizi şehit ederken, bazılarının yaraladılar. Bunların hesabı sorulacak, sorulmaya da devam ediyor.
Kilis’teki roket atışında da durum farklı değildi. Cumhurbaşkanı  R. Tayyip Erdoğan hainlerin, teröristlerin yaklaşık bin kadarının leşinin serildiğini söyledi. Bu devam edecek.
Erdoğan’ın bir toplantıda yaptığı konuşma ve verdiği mesajda gerekirse bende gideceğim deyip, millete ve askere moral verdi.
Evet biz Türkiye’yiz.  Türk Milletiyiz. Tabanı olmayan bir millet olmayıp, tarih boyunca hep olmuşuz, olmaya devam edeceğiz. Anadolu’da ve 3 kıtada at koşturmuş, medeniyet ulaştırmış bir milletiz. Köklü bir geçmişe sahip olan ve İslam dininin nizamıyla, Türk adaleti ile 600 yıl hüküm süren bir ecdada sahibiz. Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı ile girmemizde onları rahatsız eden nokta tekrar uyandığımızın ve o bölgede söz hakkımızın olacağının endişesinden başka bir şey değil. Bu endişeyi gerek açık, gerekse gizliden ve maşa kullanarak yapmaktadırlar.
Bizim sözde müttefiğimiz olan ABD’nin çıkıp YPG milislerinden oluşan 30 bin kişilik bir sınır gücü kurma adımının altında  orada bir Kürt devleti adı altında istediklerini yapmak için arka bahçelerini kurma çabasından başka bir şey değil.Bunu gerek içerideki hainlerle, gerekse dış düşmanlarımızla hep gerçekleştirmek istediler ama, buna dün olduğu gibi, yarında  yapamayacaklar. ABD aleni bir terör ordusu kuruyor, bunu da alfabeden seçtikleri harfler ile  dünyaya duyurmaya çalışıyorlar.
 Biz bugün YPG’yi, PKK’yi, FETO’yu ve diğer terör örgütlerini  millet olarak bitirsek farklı harfler ile tekrar karşımıza başkalarıyla çıkacaktır. Bunu bilmemiz ve buna göre tedbir almamız gerekir.. Ama onların endişesi bizim onları bitirmemiz değil zaten, onlar bizim orada, dik bir şekilde olmamızı, Türkiye’nin büyümesini istememektedirler. Bu amaçlarına ulaşamayacaklardır.
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan net bir şekilde  başta ABD, onların uzantılarını uyardı:
“Bayraklarınızı, rozetlerinizi, armalarınızı söküp çekilin, Eğer karşımıza çıkarsanız, ezip geçeriz. PKK/PYD’yi vurduğumuzda siz de onlarla birlikte çukurlara gömülmeyin” dedi. Tabi ABD buna inanmadığı için Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemediklerini belirttiler.
Ama bizim  kararımız net ve karar sabitti. Yaklaşık 15 gündür TSK ve ÖSO arslanlar gibi, kahramanca mücadele verip önce Afrini  terörden temizlemek üzere. Ardından Membiç gelecek.
Burseya Dağı’na Türk Bayraklarının çekilmesi de ne kadar ciddi olduğumuzun başka bir göstergesi değil mi? ABD yaptıklarının farkında değil şuan Türkiye’nin laf dinlemez tutumu karşısında ne yapması gerektiğini bilmiyor ama ısrarla emir vermeye devam ediyor.
Sebep, orada teröristleri korumak, Türkiye’yi bu teröristlerle tehdit etmektir.
Membiç’e girmeyin!
Zira sınırımızda bir terör devletinin kurulmasına Türk Milleti ve Türk askeri izin vermez, vermeyecektir.
Ama ABD’nin de uzun zamandır kafası ciddi karışık. Biz bugün Afrin’deyiz.
ABD Afrin’e tonlarca silah yığdığını Türk Devleti bilmektedir. 
Her şey ortada kendi içinde dahi dikiş tutturamayan ABD kendi karışıklığının yansıması olarak burada onu temsil eden kişilerin de bir hayli kafası karışık. PKK, FETÖ ve  YPG altında muhalefet yapıyorlar.Bunlara içeride katılanlarda var.
Halbuki onların tek korkusu Batı’nın karşısında el pençe durmayan bir Türkiye. Eğer sınırlarımızda bir terör devletinin kurulmasını engelleyecekse evet savaşı sürdürmeliyiz.. Benim Doğu ve Güneydoğu topraklarım teröristlerden temizlenecekse evet  operasyon yapılmalı, savaş yapılmalıdır. Önemli olan sivillerin kılına zarar verilmeden bu işleri yapabilmektir.
Türk Milletinin canı, ciğeri Mehmetçik gece gündüz demeden, soğuk, yağmur, çamur demenden orada savaşıyor,bize düşen onlara cesaretleri için teşekkür etmek. Düşmana aman vermemelerini
istemek. Dualarımızla onları korumak. Halkımızın 7 den 77 kadar hemen hepside bunu yapmakta, gerekirse askere gideceğiz diye askerlik şubelerine koşmaktadırlar.
Yazımı  H. Bektaş-ı VELİ’nin  sözü ile bitireyim.
DOSTLUK VARKEN, 
DÜŞMANLIK NİYE?”
Sevgi varken nefret niye, 
Barış varken savaş niye,
Kardeşlik varken didişmek niye,
Dostluk varken düşmanlık niye
Hoşgörü varken bağnazlık niye,
Özgürlük varken tutsaklık niye,
Adalet varken, haksızlık niye?

Bu yazı toplam 344 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.