1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Memur-sen Bursa İl Temsilciliği, Sendikanın 21. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Memur-sen Bursa İl Temsilciliği, Sendikanın 21. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Memur-sen Bursa İl Temsilciliği, Sendikanın 21. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği 11 hizmet kolunun başkanları ve üyeleri ile sendika binasında yaptıkları basın açıklaması Memur-Sen’in 21’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı.Kurulduğu günden bugüne kararlı adımlarla Memur-Sen’in...

A+A-

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği 11 hizmet kolunun başkanları ve üyeleri ile sendika binasında yaptıkları basın açıklaması Memur-Sen’in 21’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Kurulduğu günden bugüne kararlı adımlarla Memur-Sen’in ilerleyişini sürdürdüğünü belirten Numan Şeker, “21 yıl önce ‘İnsanı ilgilendiren her şey bizi ilgilendirir’ anlayışıyla erdemliler yolculuğuna başlayan Memur-Sen ailesi olarak, üyelerimizin, kamu görevlilerinin, milletin, ümmetin, mazlumların ve insanlığın sorunlarına çözüm üretme ve onların umudu olma tavrımızı sürdürüyoruz. Erdemli yolculuğu, soylu mücadeleyle güçlendiren, kararlı adımlarla güvenli yarınlara hızla koşan Memur-Sen olarak, üye sayısı rekorları kırmaya, kendi rekorlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.
“BAŞARILAR TARİHİNE YENİLERİNİ EKLEDİK”
En son Mayıs ayında sendikaların üye sayılarının tespit edildiği tutanaklara göre, 955 bin 989 üyeye ile Memur-Sen olarak, zirveden zirveye koştuklarına dikkat çeken Şeker, “Temmuz 2015’teki üye sayılarına ilişkin tebliğde, 836 bin 505 olan üye sayımızı 119 bin 484 artırarak başarılar tarihine yenilerini ekledik. Biz, yüzde 14.2 büyürken, diğer iki konfederasyonun üye sayıları toplamına fark attık” şeklinde konuştu. Sendikal tarihteki bu başarının kolay gelmediğini hatırlatan Numan Şeker, “Bu başarı hikayesi kolay yazılmadı, rekorlar kendiliğinden gelmedi. Bu başarının arkasında toplu görüşme kazanımlarımız, toplu sözleşme zaferlerimiz var. Her maddesi alın terinin eseri olan kazanım destanlarımız var. Nicelikle güçlenen, nitelikle derinleşen teşkilatlarımızın yoğun gayretleri var. Terörle mücadelede dik duruşumuz, milletin yanında yer alışımız var” dedi.
“1 MİLYON ÜYEYİ AŞARAK REKORLARIN REKORUNU KIRMAK İSTİYORUZ”
Ortaya çıkan büyük sonucun değerler sendikacılıklarının eseri olduğunun altını çizen Şeker, “Bu başarı, medeniyet ve kültür değerlerimize sahip çıkmanın yanı sıra her türlü kötülüğe ve olumsuzluğa muhalif duruşumuzdan vazgeçmeden, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, düşmanlaştırmadan çözüm ortağı olmamızın eseridir. Öyle ki bu başarıların ve eserlerin sonucunda, 955 bin 989 üye sayısına ulaştık. Sendikalarımız da üye sayılarını artırdılar, yetkilerini rakipleriyle farkı açarak pekiştirdiler. Genel merkezlerimiz ve teşkilatımız, hizmet kervanını büyüterek sürdürüyor. Üyeye, kamu görevlilerine, millete ve insanlığa hizmet devam ediyor. 2016 sonu itibariyle, 1 milyon üyeyi aşarak rekorların rekorunu kırmak istiyoruz. Bu rekoru da kıracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
"TÜRKİYE’NİN SESSİZ DEVRİM SÜREÇLERİNDE EN ÖNEMLİ AKTÖR OLARAK ROL ALDIK"
Memur-Sen olarak, ‘gemi batarken bayrak direğini boyayan kaptan olma’ misyonunu hep reddettiklerini ifade eden Şeker, “Aynı şekilde demokrasi ağacının kökleri yanarken, dallarından meyve toplama derdinde olmadık. Türkiye’nin temel ve kök sorunlarını çözmeye odaklandık. Bu yolda, insan ve insan onuru, politikalarımızın mihenk taşı oldu. Bu anlayışla, başörtüsü yasağının tarih olmasına, katsayı adaletsizliğinin sonlandırılmasına, kesintisiz eğitimin bitirilmesine, işlevsiz toplu danışmayı kaldırarak destansı zaferlere imza atmamızın yolunu açan toplu sözleşme düzeninin gelmesine katkı yaptık, öncülük ettik. Onlarca yasağın sonlandırıldığı, yine onlarca özgürlüğün ve hakkın getirildiği sessiz devrim süreçlerinde en önemli aktör olarak rol aldık” şeklinde konuştu.
“SORUMLULUKLARIMIZ ARTIYOR”
Bu büyük rakam ve hedefin kendilerine daha büyük sorumluluklar yüklediğinin farkında olduklarını vurgulayan Numan Şeker, “Bu tarihi zafer, sendikalarımızın üyeleriyle her konuda ve zeminde daha fazla temas kurma, sorularına cevap verme, sorunlarına çözüm üretme sorumluluklarını artırıyor. Daha da artan sorumluluğumuzla; terörün bitmesi, terörün zemininin kurutulması noktasında yürütülen mücadeleye ve tüm gayretlere katkı vereceğiz, destek olacağız. Gönül anayasamızdan aldığımız güçle başlattığımız insani yardımları artırarak ve yerkürenin tamamına yayarak devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.