1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MERAM ATATÜRK İLKOKULUNDA BECERİ ve TASARIM ATÖLYELERİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
MERAM ATATÜRK İLKOKULUNDA BECERİ ve TASARIM ATÖLYELERİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

MERAM ATATÜRK İLKOKULUNDA BECERİ ve TASARIM ATÖLYELERİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Meram Atatürk İlkokulunda Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda oluşturulan Beceri ve Tasarım Atölyelerinin açılış töreni, 07 Şubat 2019 tarihinde protokolün katılımıyla gerçekleşti. 

A+A-

Açılışta kısa bir bilgilendirme konuşması yapan okul müdürü Turgay Tatlı, öğrenci velilerinin desteği ile okul bünyesinde Resim ve Sosyal Etkinlik, Robotik Kodlama ve Stem ile Drama ve Müzik Atölyelerini kapsayan Beceri ve Tasarım Atölyelerini okula kazandırdıklarını ifade etti. 
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde tüm okullarda bir beceri atölyesinin açılmasını hedeflediklerini ifade etti. Bu tür faaliyet alanlarının okullardaki dezavantajlı durumları ortadan kaldırmak adına çok önemli olduğunun altını çizen Gürsoy, eğitimin birinci ve öncelikli işimiz olduğunu da sözlerine ekledi. 
Milli Eğitim Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz ise yaptığı konuşmada farklı becerilerin bir araya getirilerek ürün haline getirilmesinin önemine vurgu yaptı. 2023 Eğitim Vizyonuna da atıfta bulunarak yeni şeyler üreten öğrencilere ihtiyacımızın olduğunu söyledi. Meram Atatürk İlkokulunda oluşturulan atölyelerde emeği geçen herkese de teşekkür ettiğini ifade etti. 
Meram Kaymakamı Resul Çelik ise öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunmak adına Bakanlığın belirlediği çerçeve doğrultusunda çalışmalarda bulunduklarını sözlerine ekledi. Meram Atatürk İlkokulunda oluşturulan bu atölyelerin de öğrencilere çok faydalı olacağına inandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Açılışın ardından protokol mensupları ve misafirler atölyeleri gezerek çalışmalarda bulunan öğrencilerden bilgi aldı.
Programa Meram Kaymakamı Resul Çelik, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.