1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meram Tıp açılışa hazırlanıyor
Meram Tıp açılışa hazırlanıyor

Meram Tıp açılışa hazırlanıyor

Basın mensupları ile birlikte kampüsleri gezen NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, 6 fakülte ile başladıkları yolculukta, bugün fakülte sayısının 18’e yükseldiğini aktardı. Rektör, Meram Tıp Fakültesi’nin yeni binasının 14 Mart’ta açılacağını kaydı

A+A-

Nagihan ÇAPKIN

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker düzenlenen basın toplantısında 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantı öncesinde yapımı devam eden binaların son durumlarını yerinde incelemek ve bilgiler vermek üzere bir gezi programı gerçekleştirildi. Gezi kapsamında Rektör Şeker tarafından; Meram Tıp Fakültesi yeni hastane ve Morfoloji binası, Köyceğiz Yerleşkesindeki yapımları devam eden yeni Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binaları, geçtiğimiz günlerde temeli atılan Zeliha Akpınar Cami inşaatı, çevre düzenlemesi yeni yapılan 15 Temmuz Yerleşkesi basın mensuplarına yerinde tanıtılıp, son durumları ve faaliyete geçtiklerindeki kapasiteleri ve verecekleri hizmetler hakkında bilgiler verildi.

MERAM TIP 14 MART’TA AÇILIYOR

Yıllık Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’nda ilk olarak Meram Tıp Fakültesi yeni hastanesi hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, hastanenin kabul aşamasına gelmesine ramak kaldığını söyledi. Şeker, son bir aydır hastane inşaatını yöneten firmanın işi ağırdan aldığı için teslimin Aralık sonunu bulacağını kaydederek, teslimden sonra deneme kullanımı yapmaları gerektiğini ifade etti. Şeker, “Tüm cihazlar büyük bir yatırım. Bu yatırımın ortaya koyduğu bu hizmet alanındaki rahatlama zaman içerisinde daha iyi anlaşılacak. Biz hesaplarımızda normalde Şeb-i Arus’a açalım diye düşünmüştük fakat o zamanda açamayacağımız belli oldu. İnşallah 14 Mart Tıp Bayramı’nda hastaneyi açmak istiyoruz.” dedi.

EK MORFOLOJİ BİNASINA İHTİYACIMIZ VARDI

Ek Morfoloji binası hakkında bilgiler veren Şeker, önümüzdeki hafta veya en geç Aralık ortasında binanın içine girileceğini ifade etti. Şeker bu bina ile Tıp Fakültesindeki sıkışıklığın giderilerek, eğitim kalitesini yükselteceğini vurguladı. Ek morfoloji binasına ihtiyaçları olduğunu söyleyen Şeker, “Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi de buradan istifade ediyor. Bu Sağlık Kampüsü’nün adımlarından birisiydi. Hastane taşındıktan sonra gerçekleştirilecek olan yıkımlarla beraber ortaya güzel bir hastane bahçesi çıkmış olacak. Daha önceki dönemlerde ihtiyaçtan, mecburiyetten dolayı bizden önceki baş hekimlerin mecbur kalarak diktikleri binaların yıkılmasıyla ortalık rahatlayacak. Oraya güzel bir peyzajla hastaların istifa edebileceği güzel bir mekana dönüşmüş olacak. Sağlık Kampüsü kendi içerisinde daha derli toplu bir hale gelecek. A, B ve R bloklar yıkılacak.” şeklinde konuştu.

40 BİN 500 ÖĞRENCİYE HİZMET

Muzaffer Şeker, yüzde 90 tamamlanmış olan Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi inşaatının yaklaşık 3 aylık gecikme gösterdiğini kaydetti. Fakültenin dış cephede kullanılacak malzemeyle ilgili kendileri dışında anlaşmazlık olduğunu dile getiren Şeker, teknik bilirkişi süreçlerinin yürütüldüğünü bildirdi. Ereğli’de Adalet Meslek Yüksekokulu binasının bittiği bilgisini veren Şeker, Seydişehir’de Akkanat Holdigin tarafından Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin yapılacağını dile getirdi.

40 bin 500 öğrenciye hizmet verdiklerini anlatan Rektör Şeker, 6 fakülte ile başladıkları yolculukta, bugün fakülte sayısının 18’e yükseldiğini aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.