1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MERAM’DA HEDEF; SIFIR ATIK, MUHTEŞEM GELECEK
MERAM’DA HEDEF; SIFIR ATIK, MUHTEŞEM GELECEK

MERAM’DA HEDEF; SIFIR ATIK, MUHTEŞEM GELECEK

Meram Belediyesi örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Meslek Odaklı Kaynağında Ayrıştırma Projeleri ‘Kuaförlerde Sıfır Atık’ adı altında başlayan projede ekonomik değeri bulunan atıklar yeniden ekonomimize kazandırılıyor.

A+A-

Projenin tanıtım toplantısı çok sayıda esnafın da katılımı ile Dutlu Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.
Meram Belediyesi örnek bir projeye daha imza attı. Meslek Odaklı Kaynağında Ayrıştırma Projeleri
kapsamında ‘Kuaförlerde Sıfır Atık’ adı altında hayata geçirilen çalışmada, kuaförlük meslek alanında çöp sayılan ancak çok ciddi değeri olan alüminyum ve plastik mamüllerin ekonomimize yeniden kazandırılması hedefleniyor. Meram Belediyesi’nin Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Konya Berberler ve Kuaförler Odası ile yaptığı bu ortak projede atıklar kaynağında toplanıyor, ekonomiye yeniden kazandırılıyor. Bu önemli projenin tanıtım ve bilgilendirme programı Dutlu Millet Bahçesi Selçuklu Otağı’nda çok sayıda kuaförün katılımı ile gerçekleştirildi.
“MERAM YİNE BİR İLKE İMZA ATTI”
Projenin paydaşlarından Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok yaptığı konuşmada
Meram Belediyesi’nin atıkların geri dönüşümle ekonomimize kazandırılması noktasında çok hızlı hareket ettiğini hatırlatarak Konya ve Türkiye’de bir ilk olan böyle bir çalışmaya öncülük ettmeleri dolayısıyla Meram Belediyesi’ne ve Başkan Fatma Toru’ya teşekkür etti. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ise belediyenin her projesiyle Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attığını belirterek, esnafımızı, kadınları ve ekonomimizi önceleyen bu projenin ‘Meram’ adıyla birlikte anılacağını söyledi ve ‘Ekonomimize önemli katkı sağlayacak bu projenin mimarlarına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
SOYDEMİR; ‘HEM EKONOMİYE KATKI SUNACAK HEM GELECEĞİMİZİ KURTARACAK BİR PROJE’
“Her canlının hem fiziksel hem ruhsal gelişmesini sağlayan hem de yaşam kalitesini artıran gelişmelere medeniyet diyoruz” sözleriyle konuşmasına başlayan Meram Belediyesi Başkan Vekili Hıfsı Soydemir de bu projenin insanı merkeze alan hizmet anlayışlarının bir tezahürü olduğunu söyledi. Kendilerini sadece geçmişin mirasçısı olarak değil aynı zamanda geleceğimizin emanetçisi olarak nitelendiren Soydemir, “Meslek Odaklı Kaynağında Ayrıştırma Projeleri ile mesleki farklılıklardan doğan atıklar daha en başından ayrıştırılmış oluyor. Böylelikle hem ekonomimize katkı sağlıyor, hem geleceğimizi kurtarıyoruz. Böyle bir proje elbette en çok Meram’a yakışırdı. O sebeple Meram’da doğdu. Projenin başarılı olacağından ve tüm ülkeye yayılacağından şüphemiz yoktur” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.