1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Meram'dan Sanayi esnafına ziyaret
Meram'dan Sanayi esnafına ziyaret

Meram'dan Sanayi esnafına ziyaret

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ve beraberlerindeki heyet Meram Sanayi esnafıyla bir araya geldi.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür Meram Sanayi esnafıyla bir araya geldi. Bir işyerinde gerçekleştirilen sohbet toplantısında AK Parti Meram İlçe Teşkilatı mensupları ve meclis üyeleri de katıldı.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR SÜRECİN ARİFESİNDEYİZ”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ülkemizin hep birlikte çok önemli bir sürecin arifesinde olduğunu belirtirken “Türkiye özellikle son 3 yıldır çok zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte ilk defa kendi sivil anayasamızı yapmak üzere tarihi bir fırsat elimize geçti. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Teşkilatımızla birlikte halkımızı bilinçlendirmek ve kafalardaki soru işaretlerini gidermek açısından vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Çok şükür ki Konya bu anlamda oldukça sağduyulu. Konya her zaman devletinin ve milletinin yanında olmuştur. 16 Nisan’ın ardından yeni anayasamızın meşruiyetinin tartışılmaması adına çok güçlü bir şekilde destek vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

“DÜNYA’DA SİSTEMLER YENİDEN ŞEKİLLENİYOR”

Demokratik bir devlet olmanın gereğinin, demokratik süreçlere engel olmaya çalışan cuntalar, darbeler ve vesayet sistemlerini temizlemek olduğunu ifade eden Başkan Toru, “Cumhurbaşkanımız da partisini kurduğundan beri bunun mücadelesini verdi. Referandum sürecine iki açıdan bakacak olursak siyasi açıdan bakıldığında Adnan Menderes gibi bu ülke için çalışan insanları ipe götüren sistemi tasviye etmektir. Hukuken baktığımızda ise 2007’de Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik referandum ve sonrasında devam eden anayasa değişiklik sürecinin tamamlanmasına ilişkin bir süreçtir. Diğer taraftan da Dünya’da sistemler yeniden şekilleniyor. Siyasi istikrar olmadan, ekonomik istikrar olmadan esnaflarımızın işlerini daha iyi yapabilmesi mümkün değil. Bundan hep birlikte toplum olarak etkileniyoruz. Anayasa referandumu süreci ile birlikte inşallah koalisyon dönemleri kapanmış olacak. Çok daha güçlü bir şekilde Türkiye 2023 hedeflerine ulaşmış olacak” dedi.

İLK SİVİL ANAYASA

16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının ciddiyetine dikkat çeken AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ise, Anayasa değişikliği konusunun çok eskiye dayandığını ve daha önce kabul ederek destek veren ana muhalefetin bilinmeyen bir sebepten dolayı sonradan vazgeçtiğini dile getirdi. Özdemir, ülkemizin ilk defa sivil bir anayasanın olacağının önemli olduğuna dikkat çekerek 18 maddelik değişiklik hakkında esnaflara kapsamlı bilgi verdi.

“MİLLETİN İRADESİNDEN KORKANLARIN İCADI”

“Tek Adam” söyleminin milletten, millete başvurmaktan, millete sormaktan korkanların bir icadı olduğunu ifade eden Özdemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde milletin yüzde elliyi aşkın oyla hükümetin başını seçecek ve yürütme kurumunu doğrudan belirleyecek. Bazı kesimlerin “Tek Adam” söylemleri aslında on milyonlarca oy ve millet iradesinin tezahürü. “Millet” demeye dilleri varmıyor; “Tek Adam” diyorlar. “Millet iradesi kazanacak” demeye dilleri varmıyor; “Tek Adam rejimi gelecek” diyorlar.

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN KESKİN VİRAJLARINDAN BİRİ”

AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ise, “Cumhuriyet tarihinin en keskin virajlarından biri olan halkoylamasında sunulacak 18 maddelik değişikliği izah etmek ve istiklalimizin, istikbalimizin teminatı olabilecek bu değişikliği vatandaşlara anlatmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

“YENİ SİSTEM MECBURİYETE DÖNÜŞTÜ”

15 Temmuz’un Türkiye tarihinde Çanakkale zaferi kadar Kurtuluş Savaşı kadar önemli bir yeri olduğunu ifade eden Abdülkadir Özöğür, “Aziz milletimiz darbeye geçit vermedi ve demokratik kazanımlarına sahip çıktı. Türkiye, bir istiklal ve istikbal mücadelesine başladı. Bu yüzden sistemi, kurumları yenileme ve yeniden yapılanma hayati bir önem arz ediyor. Yeni sistem ihtiyaçtan ziyade, bir mecburiyete dönüştü” şeklinde görüş belirtti.

18 maddelik anayasa değişikliği hakkında vatandaşların aklına takılan soruları yanıtlayan AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, Meram Sanayi esnafını 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasında destek vermeye davet ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.