1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Meram’ın Önceliklerini Vatandaş Belirleyecek
Meram’ın Önceliklerini Vatandaş Belirleyecek

Meram’ın Önceliklerini Vatandaş Belirleyecek

Meram Belediyesi, vatandaşların taleplerini ve hizmetlerde önceliklerini belirlemek üzere kamuoyu araştırma çalışması başlattı.

A+A-

Meram’ın 69 mahallesinde yaklaşık 10 bin kişi ile gerçekleştirilecek anket çalışmalarının önümüzdeki süreçte belediyenin yol haritalarını belirleyecek. 
‘Gönül Belediyeciliği’ seferberliği kapsamında önemli bir çalışmaya imza atan Meram Belediyesi, ‘Hizmet Ölçüm Araştırması’ başlığı altında hizmetlerini, vatandaşın memnuniyetini ve beklentilerini kamuoyu araştırmasıyla ölçmek için bir çalışma başlattı. Belediye sınırları içinde bulunan 69 mahallenin tamamında yaklaşık 10 bin kişi ile yapılacak olan anketlerde vatandaşlara, mahallelerinde acil olarak çözülmesini bekledikleri sorunları ve yatırımlarda ki beklentilerini ve öncelikli talepleri sorulacak. Ankette vatandaşlara yöneltilecek olan, mahallelerin en önemli gördüğünüz ve en öncelikli 5 ihtiyacı/problemi nedir sorusu ile hizmetlerin yol haritası belirlenirken, belediyeyi yetersiz yada eksik bulduğunuz hizmetleri nedir sorusu ile de eksiklerin tamamlanması planlanıyor. Ankette vatandaşlar ayrıca Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a mesajlarını da iletebilecekler. 
“KATILIMCI VE BİRLİKTE YÖNETİM İÇİN HER PLATFORMU EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYORUZ” 
Hizmet kalitesini artırmak ve vatandaşları yönetime dahil etmek amacıyla böyle bir ankete gereksinim duyulduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram’ın sorunlarında önceliklerini vatandaşlarımız bu kamuoyu araştırması ile kendileri belirleyecek. Biz de kendimizi bir bakıma test etmiş olacağız. Yol haritamızı belirleyecek, eksiklerimizi saptayacağız. Katılımcı ve birlikte yönetim anlayışımızın bir tezahürü olan bu çalışma bizim için, Meram’a ve Meramlılara en kısa sürede ve en hızlı bir şekilde dokunabilmenin yollarından biri olacak” diye konuştu. Başkan Kavuş ayrıca, kamuoyu araştırmasında esas amaçlarının gelirlerin kıt, ihtiyaçların sınırsız olduğu bir dünyada kaynakları en iyi şekilde kulanabilme adına talep ve ihtiyaçları öncelik sıralamasına tabi tutarak, acil ve önemli olanları en önce çözüme kavuşturmak olduğunu belirterek “Yol haritamızı plan ve projelerimizi bu araştırmanın sonuçlarına göre şekillendireceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.