1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. Meşhur Yazarın Yazıları
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

Meşhur Yazarın Yazıları

A+A-

“1978’den Beri”

Son yıllarda “Meşhur …… Lokantası, “Meşhur ……. Dönercisi” vb. ifadeleri iş yeri levhalarında çok daha sık görmeye başladık.  Aslı varsa amenna fakat yoksa bile insanlarda bir marka algısı ve güveni oluşturmak için bu yolun tercih edildiğini biliyoruz.

Hatta daha ileri gidip “since 1955” gibi yabancı sözcüklerin de çok kullanıldığını görüyoruz. Bu ifadeler “güvenli bir iş yeri” olduğu için yeterli olmasa bile itiraf edelim hepimizi etkilemektedir. Firmanın kuruluş tarihini görünce, yeni değil eskiden beri bu iş’te olduğunu ve mesleğini devam ettirmiş olmasını bir başarı olarak addedip tercih ediyoruz. Bu tercihimiz kısmen doğru olmakla birlikte bazen yanlış seçimlerimiz de olabilmektedir. Çünkü “adı çıkmış doksana, inmez seksene” misali meşhur bazı firmaların bu ilgiyi hak etmediğini düşünüyorum. Fakat “falan yerde” yediğimiz yemeğin lezzet ve kalitesini değil de bunu başkalarıyla paylaşmış olmak çok önemsendiği için bu ilgi devam etmektedir.

Ben de bu nedenle yazıma olan ilgi ve alakayı artırmak için bu yola başvurmayı denedim! Belki tutar da daha çok insana ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Siz de itiraf ediniz “meşhur yazarın yazıları” başlığını görünce ilgi ve merakınız arttı. Neticede birisinin bir şeyin meşhur olduğunu vurgulaması insanlarda bir güven ve itimat duygusu oluşturması için genellikle yeterli olabilir, olmaya da bilir! Bu güven duygusu oluşturmuş olduğumuz yazılarımızın tarihine gelin hep birlikte bakalım. Efendim, yazılarımızın tarihi 1978’li yıllara kadar dayanmaktadır! Hali hazırda bugünkü ben ve yazılarım benim hayatımın bütününün geldiği noktadır. Bu nedenle arkamıza aldığımız 40 yıllık süreçte alnımız ak yüzümüz açık bilgilerimi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bu süreçte asla yukarıdan bakıp bir şeyler öğreteyim diye okurlarımı küçümsemeye çalışmadım. Sadece duygu ve düşüncelerimizi sizlerle paylaşmayı tercih ediyorum. Buna siz değerli okurlarımız da şahittir.

Bugün kitaplarımızın ve sosyal medyanın da katkısıyla hatırı sayılır bir kitle tarafından da tanınmış olduğumuzu düşünüyorum! Kendimi övmek gibi bir niyetim olmamakla birlikte yazılarımın meşhur olduğunu düşünebiliriz.  Hatırı sayılır ne demek? Bunun bir ölçüsü ve sayısı var mı? Bunlara hiç girmeyeceğim! Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz, okuyorsunuz zaten. Hem neden anlatayım ki? Anlatmammm!

Şu anda “meşhur yazılar” içerisinde misafir olduğunuz için her türlü kaygı ve endişenizi bir kenara bırakabilirsiniz. Müsterih olunuz, yazılarımızın güvencesi altındasınız! Bazen konu dışında sağa sola savrulduğumuzu düşünebilirsiniz. Fakat bunların hepsi inanın yol tutuşu içindir. Nasıl araba ile giderken dümdüz, sağ sol yapmadan, hiç oynatmadan gidemezseniz biz de burada bazen konu dışı gibi görünen alanlara girdiğimiz olabilir. Buna garanti veremem çünkü amacım sıkıcı olmadan sizi yazının sonuna kadar getirmektir.

Sizinle bu haftaki yolculuğumuz buraya kadarmış sevgili okur! Umarım yine görüşürüz, hatta mutlaka görüşelim de iki çift laf edelim! Bu arada kendine dikkat et, çiftlik bank yok itlik bank tuzaklarına karşı da uyanık olunuz. Selametle. Sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı toplam 666 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.