1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MEVKA, ADIM ADIM KURUMSALLAŞMA YOLUNDA
MEVKA, ADIM ADIM KURUMSALLAŞMA YOLUNDA

MEVKA, ADIM ADIM KURUMSALLAŞMA YOLUNDA

Sanayi ve Teknoloji Konya İl Müdürlüğü tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında ajansa sunulan “Konya Sanayisi Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Uygulama Projesi” destek almaya hak kazandı.

A+A-

Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger ve Sanayi ve Teknoloji Konya İl Müdürü Uğur Özalır tarafından imzalandı.
Hayata geçirilecek olan proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MEVKA Genel Sekreter V. Savaş Ülger “Günümüzde, Dünya ekonomisinde olduğu gibi ülkemiz ekonomisinde de baş aktör ve itici güç özel sektör ve bu sektörü oluşturan aile işletmeleridir. Ülkemiz ekonomisinin %95’ini oluşturan bu işletmelerin varlıklarını devam ettirebilmesi ve sonraki nesillere aktarılması hem bölgesel hem de ulusal açıdan büyük önem arz etmektedir. Ekonomimizde bu denli öneme sahip olan aile işletmelerinin nesiller boyu varlıklarını sürdürebilmelerindeki en önemli unsurlardan biri kurumsal yapının sağlamlığıdır. Sürdürülebilir büyüme ve krizlere karşı etkin korunma, ancak işletmeler için vazgeçilmez bir süreç halini alan kurumsallaşma düzeyinin artırılması ve iyi bir yönetim ile mümkündür. Çok kısa bir süre önce hem konusunda uzman hem de işin bizzat içerisinde yer alan oda başkanlarımızın katılımları ile “Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma” konulu panel gerçekleştirerek konuyu tüm yönleri ile ele almıştık. Ajansımız desteği ile hayata geçirilecek olan bu proje kapsamında da bölgemizdeki firmaların kurumsallaşma konusunda analizleri yapılarak eksik yönleri ele alınacak ve bu eksiklerin giderilmesi yönünde danışmanlık hizmeti verilecektir. Bunun yanı sıra proje sonunda hazırlanacak olan kurumsallaşma raporu ile de bölgemizin bu konuda adeta fotoğrafı çekilecektir. Ajans olarak, bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızın ihtiyaç duydukları alanlarda desteklerimizin süreceğini ifade ediyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. HÜSEYİN ABAYLI
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.