1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MEVKA Başarılı projeleri açıkladı
MEVKA Başarılı projeleri açıkladı

MEVKA Başarılı projeleri açıkladı

Mevlana Kalkınma Ajansı, 2018 yılı için toplam 25 Milyon TL bütçeli Odak Sektörler Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projeleri ilan etti.

A+A-

Kurulduğu 2009 yılından bugüne kadar, TR 52 Konya-Karaman Bölgesi’nin rekabet gücünün artırılması, bölgeler arası gelişmişlik farklarının azaltılması, bölgenin yurt içinde ve yurt dışında yatırımcılara tanıtılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı, 2018 yılı için toplam 25 Milyon TL bütçeli Odak Sektörler Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projeleri ilan etti.
57 proje destek alacak
Odak Sektörler Mali Destek Programı kapsamında Konya’dan savunma sanayi, tıbbi alet cihaz üretimi ve raylı sistemler, Karaman’dan ise tarım makineleri, ağaç ve orman ürünleri, kâğıt ve ambalaj sektörü ile elmacılık sektörüne yönelik yapılan 84 proje başvurusunun değerlendirilmesinin ardından 37 proje destek almaya hak kazandı.     
Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında turizm altyapısı ile iş ve yatırım ortamının geliştirilmesine yönelik olarak ajansa sunulan 27 projeden 20’si ajans tarafından başarılı projeler olarak ilan edildi.  Buna göre, iki proje teklif çağrısına yapılan toplam 111 proje başvurusundan destek almaya hak kazanan 57 projenin ajans tarafından desteklenerek, bölgenin ekonomisine, istihdamına, ihracatına, turizm, makine ekipman ve teçhizat altyapısına önemli katkılar sunması hedefleniyor. Şengül Gürbüz    
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.