1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. MEVLA GÖRELİM NEYLER
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

MEVLA GÖRELİM NEYLER

A+A-

Bugün Cuma.
Hep birlikte bir Cuma duasına amin diyelim.
“Vakt-i şerifler hayrola, hayırlar fethola, şerler def ola, gönüller handan ola, hastalar şifa ola, dertliler deva ola, borçlular eda ola, kalplerimiz mesrur, ayıplarımız mestur, günahlarımız mağfur, dünyamız ve ahiretimiz mamur, içimiz, dışımız pürnur ola, devletimiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız payidar ola.”
Siyasette bugün heyecan var.
31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimler için ‘Cumhur İttifakı’ olarak ortak liste oluşturan Ak Parti ve MHP, merkez ve taşra ilçelerin belediye başkan adaylarını saat 14.30 da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda (Yeni Stadyum yanı) kamuoyuna açıklayacak.
Cumhur ittifakının Konya Büyükşehir adayı olarak Uğur İbrahim Altay daha önce açıklanmıştı.
Ak Parti ve MHP’nin ortak adaylarının açıklanmasının ardından gözler CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisine çevrildi. 
İYİ Parti Konya il teşkilatının Büyükşehir adayı olarak açıkladığı Oğuz Şimşek, CHP ile ortak aday olarak ifade edildi. İyi Parti ile CHP’nin merkez ve taşra ilçelerdeki aday belirleme çalışması da oy oranının yüksekliğine göre 5 ilçede CHP, diğer 5 ilçede de İYİ Parti adayı ortak olarak açıklanacak. Kalan 21 ilçede de her iki partide kendi adayı ile yarışacak.
İki partinin de il teşkilatındaki önemli isimler adayların tüm ilçelerde ortak aday olarak gösterilmesinin daha akıllıca olacağı görüşünü savunurlarken, bu konuya genel merkez yetkililerinin de sıcak baktığı ifade ediliyor.
CHP ve İYİ Parti’nin ilçe belediye başkan adayları da önümüzdeki hafta sonuna kadar açıklanacak.
Konya da her seçim döneminde iddialı olan Saadet Partisi’nde Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayı belirleme çalışması daha sonuçlanmadı. Ancak kulislerde SP’nin Büyükşehir adayı olarak il başkanı Hasan Hüseyin Uyar’ın gösterileceği konuşuluyor. Kulislerde ayrıca bazı ilçelerde İyi Parti ve CHP’nin Saadet Partisi’nin adayına destek verecekleri söylentisi de var.
Siyasetin yereldeki heyecanı böyle.
Erzurumlu İbrahim Hakkı Efendi’nin dediği gibi
Hak şerleri hayr eyler 
ârif anı seyreyler 
zan etme ki gayreyler 
Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler.
Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle hoşça kalın. 

Bu yazı toplam 1283 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar