1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP Konya İl Başkanı Arslan, Türk milleti sarsılmaz
MHP Konya İl Başkanı Arslan, Türk milleti sarsılmaz

MHP Konya İl Başkanı Arslan, Türk milleti sarsılmaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik kabul edilemez saldırılarını kınadı.

A+A-

Geçtiğimiz gün Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik başlattığı saldırılara tepki gösteren MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Ermenistan’ı “eli kanlı emperyalist maşası” olarak tarif etti. Ermenistan’ın tarihte olduğu gibi, bugün de ortaya koyduğu politikaların insani ve vicdani hiçbir savunulacak tarafının olmadığını belirten Başkan Karaarslan, Ermenistan’ın yaptığının açık bir Türk düşmanlığı olduğunu söyledi.

ZAMANLAMA OLDUKÇA MANİDAR

Başkan Karaarslan, Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik saldırılarının zamanlamasının da manidar olduğunu söyledi. Türkiye’nin bölgede önemli bir mücadele verdiği bu dönemde, yapılan bu saldırıların planlı olduğuna işaret eden Başkan Karaarslan, sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye’nin sınırları her ne kadar bugünkü haritalarda belirlenmiş olsa da, bizim gönül coğrafyamız bu sınırlara dar gelmektedir. Kardeş ülke Azerbaycan, dost ülke olmaktan çok, Türk milletinin, Türkiye’nin ta kendisidir. Bu bağlamda, Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Suriye’de önemli bir mücadele veren Türkiye, köşeye sıkıştırılmaya çalışılmaktadır. Ancak Türkiye, bu girdaptan çıkmak için hem askeri anlamda hem de siyasi anlamda büyük bir mücadele vermektedir. Bugün Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı girişmiş olduğu saldırıların temelinde, Türk milletini sindirmek yatmaktadır. Ancak Türk milleti, 2 devlet bir millet olacak bu mücadeleyi bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da el birliğiyle yürütecektir.”

KARABAĞ TÜRK’ÜNDÜR!

MHP'nin Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancında olduğunu belirten Başkan Karaarslan, "Ermenistan zulmünü ve hunhar suikastlarını lanetliyorum. Kalbimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesileyle ilan ediyorum. Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum. Karabağ Türk'ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. " değerlendirmesi yaptı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.