1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MHP Konya ve Ülkü ocaklarından Aşure ikramı
MHP Konya ve Ülkü ocaklarından Aşure ikramı

MHP Konya ve Ülkü ocaklarından Aşure ikramı

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanlığı ve ülkü ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanlığı tarafından Zafer meydanında vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

A+A-

Aşure İkramı programına Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Avukat Murat Çiçek ve yönetim kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanı Hasan Koçhan ve yönetim kurulu, Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Kadın Kolları Başkanı Emine Abalı ve yönetim kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanlığı Asena Teşkilat Başkanı Tuğba Üstün ve yönetim kurulu, Kamu Sen İl Başkanı Hüsamettin Şenel ve bağlı sendika başkanları, bir çok partili ve vatandaşlar katıldı. Program Türk Diyanet vakıf-sen Konya Şube Başkanı Atilla Ayhan'ın Kur'an tilavetiyle başladı. Programda bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Avukat Murat Çiçek İslâm âlemi olarak her yıl yeni bir hicrî yıla girerken Sevgili Peygamberimizin (SAS) Mekke’den Medine’ye hicretini bütün yönleriyle ve özellikle anlam boyutuyla hatırlayarak seviniriz. Ancak bu sevincimiz, hicretten altmış bir yıl sonra Muharrem ayının onunda, bir aşure gününde Resûl-i Ekrem Efendimizin (sas) torunu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu yetmişten fazla masum insanın siyasi ihtiraslar uğruna Kerbela’da hunharca şehit edilmesi nedeniyle büyük bir hüzne dönüşür. Şehit edilen Hz. Hüseyin ve arkadaşların acıları müminlerin gönüllerinde taht kurmuş ancak yaşanan zulum zaman içinde küllenmek yerine acısı katlana katlana artmaya devam emiştir.
Üzülerek belirtmek isterim ki, günümüzde bu olay üzerinden İslam anlayışının farklı inançları varmış gibi taraflar oluşturularak aşırı uçları siyaset mühendisliğine alet edilmektedir. Bu trajedi üzerinden Türk- İslam coğrafyasında ayrılık ve gayrılıklar körüklenerek kitlesel çatışmanın referansı oluşturulmaya çalışılmakta Başta Ülkemizde. Irak ve Suriye gibi yakın çevrelerimizde ve Türk-İslam coğrafyalarında katliamlar yaşanmaktadır. Bugün bizlere düşen vazife, mezhepsel ayrılıklar üzerinde durmaksızın Türk- İslâm ümmetinin birliğini ve kardeşliğini savunmak olmalıdır.

Özellikle Hicri 61. yılın 10 Muharrem Günü’nde Kerbela’da yaşananlar asla hatırdan çıkmayacak, hafızalardan silinmeyecektir.
Kerbela’da İslam’a, Efendimizin torununa, ailesine ve arkadaşlarına kılıç çekenler, şiddet saçanlar, amansız düşmanlık edenler bugünlerde yaşadığımız kaos ve kargaşanın da mimarlarıdır.

Ülkemizde yaşanan kaos ve bunalımların arkasında bu şer odakları vardır.

Fetö olayları bu durumun bir parçasıdır
PKK, PYD, İŞİD gibi ne kadar terör örgütü varsa bu yapılanmanın eseridir.
Bugünlerde Türk askerine ahlaksızca işgalci suçlaması getirip topraklarında tüm sömürgeci güç ve terör örgütlerinin cirit attığı Iraktaki durum bu anlayışın kontrolündedir.
Musul’u IŞİD’e bırakıp kaçan Irak’ın, Türkiye’ye atarlanması, rest çekmesi, Başbakanından büyükelçisine kadar atıp tutması her şeyi özetlemektedir.
Suriyenin ve diğer İslam ülkelerinin perişan ve tükenmişliklerini söylemeye bile gerek yoktur.

Bugün MHP bu odaklarla mücadele etmeyi şiar edinmiştir. Ülke bütünlüğümüzü koruyup, kardeşliğimizin bin yıllar sürmesi için mücadelesini vermektedir.
Bu duygular içinde başta şehidler efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere vatan şehitlerimizi, ülkü şehitlerimizi rahmetle, özlemle anıyor ve yâd ediyorum. Onların Hz. Zeynelabidin ile süren aziz hatırasını ve Ehl-i Beyt-i Mustafa’yı saygıyla selamlıyorum. Asırlardan beri Hz. Peygamber (sas) ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen Türk Milletinin barış, huzur, güven, sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. "Ne Mutlu Türküm Diyene"dedi. Program Konuşmanın ardından vatandaşlara aşure ikramı ile son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.