1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Mhp’de Artık...
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Mhp’de Artık...

A+A-

2016 yılının ilk günlerini yaşıyorduk.Yeni yılın ilk günüydü.

Gazetede yazdığım yazılarımı takip edenler bilirler. 2016 yılının siyasi atmosferinin çok çetin geçeceğini, zor bir yıl yaşayacağımızı yazmıştım.
Terörün azacağını, ekonomik hayatın sıkıntılı olacağını belirtmiştim. İşte 3. Ayın nerede ise ilk haftasını bitirdik. Kahin değilim ama , dediklerimiz çıkıyor. Keşke yanılsaydım ve ülke güllük gülistanlık olsa idi.
Görüyorsunuz hemen her gün PKK ve benzeri terör olaylarına birkaç şehit veriyoruz. Yüreğimiz yanıyor. Döviz fırladı gidiyor. Altın tarihi rekora koşuyor. Gerçi enflasyon biraz düştü deniyor ama, bana hiçte inandırıcı gelmiyor. Hayat cidden pahalı…
Siyasette öyle…
AK parti durgun görünse de, MHP’de her hareket olay oluyor. CHP bildiğiniz gibi… Mecliste temsil edilen HDP’yi anlatmaya gerek var mı ?
O yazımızda MHP ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştık:
“2015 seçimlerinde büyük yara alan MHP, 2016’ya soru işaretleri ile giriyor.
İktidar hedeflenirken, neredeyse HDP ile eşit güce gerilemiş olmak, ülkücü camianın büyük üzüntüsü çekişmeyi, parti içi muhalefetin hareketini de getirdi. Devlet Bahçeli ise direniyor.
Teşkilatlar rahatsız. İkiye, üçe ayrılmış durumdalar.
Ve duruma göre de;
2016’nın ya en karışık partisi MHP olacak, ya da tüm muhalif eleştirilerin üzeri Genel Merkez gücüyle örtülüp, bazı teşkilatlarda kıyımlar yapılacak demeye gerek yok. Zaten kıyımlar devam ediyor.
Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olması gibi.
Nitekim;
Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın’ın başını çektiği muhalifler, gerekli imzaları topladılar. MHP mahkeme kapısına düştü. Mahkeme yakında kararını verecek. Muhalifler dolaşıyor. Bahçeli meydanlara inme hazırlığında. Geçtiğimiz gün Meral Akşenir Aysaray’da idi. Gördüğüm kadarıyla başbakan gibi karşılandı.
Nitekim
Olağanüstü kurultay talepleri iyice yükselmeye başlayınca MHP’de öngörülen dalgalanmalar da başladı.
Önce;
Pek çok il ve ilçe teşkilatında “kıyımlar” yapılarak, görevden alındılar.
Ardından;
Bahçeli’nin sağ kolu olan Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, sürpriz bir şekilde görevinden istifa ederek, acil olağanüstü kurultay yapılması çağrısında bulundu.
Dahası;
Elazığ, Niğde, Balıkesir, Çanakkale, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Karabük ve Kayserili mevcut 12 MHP milletvekili Genel Merkez’e isyan bayrağı açtı.Ve;Genel Merkez’in, mahkeme kararını beklemeden derhal olağanüstü kurultaya gitmesini istedi.
Derken;Gümrük Tekel eski Bakanı merhum Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Sazak da, “yarışta ben de varım” dedi.Gittikleri yerlerde ülkücü camiadan büyük kalabalıklarla karşılanan genel başkan adaylarının gözü kulağı, olağanüstü kurultay ile ilgili olarak artık mahkemeden çıkacak kararda.
Sadece;bu görüntü bile MHP’nin ciddi bir sarsıntı yaşadığını gösteriyor.Bu gelişmeler daha önce görülen türden değil.
MHP’de bir şeyler olacak ama bakalım nasıl olacak?
 

Bu yazı toplam 166 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.