1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Mhp’de Neler Oluyor Ya Da Olacak ?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Mhp’de Neler Oluyor Ya Da Olacak ?

A+A-

MHP Başkanlık Divanı, partinin Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum il teşkilatları ile Elazığ, Bayburt ve Gümüşhane merkez ilçe teşkilatlarını, yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapattı.Şimdilik Konya’da bir şey yok görünüyor ama, Konya’ya da bir sağınak gelebilir.
MHP’de muhalif grup mevcut yönetimin kurultaya gitmemesi üzerine işi mahkemeye götürdü. Buradan ne sonuç çıkar bilinmez. Ancak MHP’nin 1220 kurultay üyesi var.Bahçeli’ye karşı olarak 540 delege imza verdi.Anca iddia edilene bakılırsa bu rakamın çok ağılara ineceği, mükerrer imzaların bulunduğu, buna mukabil 600 kadar delegenin de Bahçeli yanında yer aldığı söylenmektedir.
Eğer kurultay yapılırsa Bahçeli'nin yerine Meral Akşener mi Sinan Oğan mı yoksa Koray Aydın’ mı gelecek? Şimdi hesaplar bunun üzerine yapılmaktadır. MHP çevrelerinde muhalefet birleşme yapmaz ise Bahçeli’yi yıkmaları zor denmektedir. 1 Kasım seçimlerinde en büyük yenilgiyi alan partilerin başında MHP geliyor.
1 Kasım seçimlerine hem milletvekili sayısı hem de oy oranı bakımından büyür bir yenilgiyle çıkan MHP genel başkanlık konusunda büyük bir rekabet yaşanıyor. Partiden ihraç edilen ancak mahkeme kararıyla partiye tekrar geri dönen Iğdır eski milletvekili Sinan Oğan, Devlet Bahçeli'ye rakip olan isimlerin başında yer aldı. Genel Başkanlık için en güçlü isimlerin başında Meral Akşener geliyor. Tespitlerime ve araştırmama göre Teşkilat çok ciddi bir şekilde Meral Akşener'i istiyor.
Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında ismi yoğun bir şekilde geçmiş bir kişiydi. Erdoğan'ın rakibi olabilecek ismin Meral Akşener olduğunu söylemiştik eğer aday olsaydı. Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması mümkün görünmüyordu ama belki Erdoğan'ı ikinci tura bırakabilecek tek isimdi.
Meral Akşener, AK Parti'nin kuruluşunda yer aldı. Meral Akşener, Ak Parti tabanının da kendisine sıcak baktığı bir isimdir. Geçmişte İçişleri Bakanlığı döneminde teröre karşı ortaya koymuş olduğu tavır, 28 Şubat sürecinde askeri cuntaya karşı ortaya koymuş olduğu tavırla Meral Akşener Türkiye'de güçlü bir muhalefet vurgusunun alternatif isimleri arasında görülüyor.
MHP ‘de tüzüğü gereğince 8 il ve 3 ilçe teşkilatının görevden alındığını açıkladı.Buna göre Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane ve Çorum illerindeki teşkilatlarla; Elazığ Merkez, Bayburt Merkez ve Gümüşhane Merkez'deki ilçe teşkilatlarının parti tüzüğü gereğince görevden alındı.
Bütün bunlardan sonra MHP’de neler oluyor, neler olacak sorusunu birlikte getiriyor.
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Çetin'in konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:
"Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum İl, Elazığ Merkez, Bayburt Merkez, Gümüşhane Merkez İlçe Teşkilatları ve Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem, Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol, Kırklareli İl Başkanı Kürşad Yamaner, Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, Çorum İl Başkanı Bekir Çetin, Elazığ Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Or, Bayburt Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Okutmuş, Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı Nurgül Özener haklarında yaptıkları yazılı basın açıklamasını ilgi ve bilgilerinize sunarız. Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum İl, Elazığ Merkez, Bayburt Merkez, Gümüşhane Merkez İlçe Teşkilatları, MYK'nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. Bu karar 33/02/2016 tarihinde il başkanlıklarına ve Valiliklere bildirilmiştir. Bakalım gelecek günlerdeki gelişmeler neler getirecek ?Ancak şunu belirteyim direnme, dayatma ve inatlaşma MHP’nin kan kaybına neden olmaktadır.
 

Bu yazı toplam 400 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.