1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Mhp’de Son Durum
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Mhp’de Son Durum

A+A-

MHP de kavga ve çalkantı, belirsizlik sürüyor gibi görünüyor.
Taraftar bir birini suçluyor.
Görebildiğim ve bildiğimiz kadarıyla MHP lideri Devlet Bahçeli, muhalif kanadın genel başkan adaylarını partiden ihraç edecek.
Kendisine muhalif olan, eleştiren herkese cephe alan liderlerden birisi de Devlet Bahçeli’dir. Adeta parti değil, bir ocak, bir şeyh ocağı gibi MHP yönetilmek isteniyor. Yaklaşık çeyrek asıra yakın zamandır partinin başında bulunan Devlet Bahçeli hiçbir hatasını, hiçbir yanlışını kabul etmiyor ve çok ileri gidenleri nde giyotin ile başını kesiyor. Şimdi biraz geçmişe dönersek Tuğrul Türkeş’in gidişini daha iyi anlıyorum.
Hani ne demişler?
“Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar” Ben buna birde siyasi parti merkezlerinden kovalar diye ilave edip bu rakamı 10’a çıkartıyorum. Bazı kimseler bazı liderlere “sultan” diyorlar. Buna Bahçeli’de katılıyordu. Peki bay Bahçeli senin yaptığın ne ?
İstenmiyorsan çekil git. Yok beni istiyorlar diyorsan seçime git ve güven tazele. Bundan başka demokraside yol var mı?
Kimse kendisinin vaz geçilmez olduğunu bilmelidir. Kemside “Benden sonrası tufandır” mantığıyla hareket etmemelidir.
Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü köşesinde Devlet Bahçeli'nin Sinan Oğan ve Koray Aydın hakkında soruşturma başlattığını ve ikisinin de partiden ihraç edileceğini yazdı.
Sarıkaya, Akşener'in partiden ihraç edileceğini ve kongreye alınmayacağını da ifade etti.
Şimdi her üçünün de 1 Kasım seçimlerinden bu yana verdiği demeçler, parti teşkilatlarında yaptığı konuşmalar derleniyor.Bunun disiplin ve ihraç ile tamamlanacağını Genel Merkez’de herkes söylüyor.
MYK üyelerinden, yani Genel Başkan Yardımcılarından biri Akşener’e sempati cümleleri söylediği gerekçesiyle toplantıya alınmamış. Üç kaynaktan doğrulattığım kadarıyla, Bahçeli de MYK’da muhaliflerin kurultay sürecine ilişkin değerlendirmede bulunurken Akşener için, “Gerekirse ihraç ederim, yine o kurultaya aday olarak sokmam” demiş.
Buna pes doğrusu denmezde ne denir, bay Bahçeli ?MHP'de olağanüstü kongre, 15 Mayıs'ta yapılacak. Ancak yine partide alavere, dalavere yapılmaya çalışılıyor. Olağanüstü genel kurulda seçim yok. Bu seçimde karar alınacak ve yine yaklaşık 3 sonra seçimli kurultay yapılacak. Yani işi uzatmak, MHP’nin kan kaybetmesine devam işareti vermektir.
MHP Çağrı Heyeti üyeleri Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç, dün gerçekleştirdikleri ve yaklaşık 10 saat süren toplantının ardından aldıkları kararlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 8 Nisan'daki ilamı gereğince, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nin toplantıya çağrılması ve gerekli işlemlerin icrası hususunda kendilerine Çağrı Heyeti sıfatıyla yetki verildiğini anımsatan Sağır, Erel ve Bilgiç, şunları ifade etti:
"Söz konusu kararın verdiği yetki ile MHP Parti Tüzüğü'nün ilgili hükümleri gereği olağanüstü büyük kongrenin yerine getirilmesi amacıyla gerekli iş ve işlemler başlatılmıştır. Süreç, Çağrı Heyeti sıfatıyla tarafımızca yürütülecek olup, ilk olağanüstü toplantının 15 Mayıs 2016 tarihi saat 10.00'da, gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ikinci olağanüstü genel kurul toplantısının aynı yerde ve saat 10.00'da, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı hususunda karar alınmıştır."
Bekleyip göreceğiz. Zaman her şeyin en iyi ilacıdır.


 

Bu yazı toplam 230 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.