1. HABERLER

  2. AYDIN

  3. Mhp'nin Didim Belediye Başkan Adayı İlter Projelerini Anlattı
Mhp'nin Didim Belediye Başkan Adayı İlter Projelerini Anlattı

Mhp'nin Didim Belediye Başkan Adayı İlter Projelerini Anlattı

MHP Didim Belediye Başkan Adayı Levent İlter, mevcut Didim Belediyesi yönetimini eleştirerek, seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı.MHP Didim Belediye Başkan Adayı Levent İlter'in düzenlediği tanıtım toplantısına TBMM...

A+A-
MHP Didim Belediye Başkan Adayı Levent İlter, mevcut Didim Belediyesi yönetimini eleştirerek, seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı.

MHP Didim Belediye Başkan Adayı Levent İlter'in düzenlediği tanıtım toplantısına TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Uzunırmak, MHP Didim İlçe Başkanı Can Atas, DP Didim İlçe Başkanı Günay Tıkın, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu ve partililer katıldı. İlter salona alkışlar arasında girerken “Başkan İlter” sloganlarıyla karşılandı.

Toplantının açılışında konuşan MHP Didim İlçe Başkanı Can Atas, “Biz MHP mensupları meselelerimizi düşünürken önce ülkem ve milleti düsturuyla hareket ederiz ve ülke meselelerine bu düsturla çözmeye çalışırız. Didim’de aynı şekilde hayırlı hizmetle yola çıktık. Didim’in zincirlerini kırması gerekiyor. İnşallah 230 Mart seçimlerinde teşkilatımız iyi bir netice alarak bu zinciri kıracak. Bu amaçla enerjisi yüksek, herkesi kucaklayacağına ve projelerine inandığım arkadaşım kardeşim Levent İlter’in MHP Didim Belediye Başkan adaylığını kutluyor başarılar diliyorum” dedi.

Sözlerine Didim Belediyesi'nin mevcut yönetimini eleştirerek başlayan Levent İlter, "Burada yerel yönetim olarak, bir idari disiplinsizlik ve mali bir disiplinsizlik, vizyon eksikliği olduğu gibi, aynı zamanda bir güven bunalımı doğduğu gerçeğiyle de karşı karşıyayız. Ne yazık ki bugün, bu enerji iki dönemdir mevcut belediye idaresinde maalesef bitmiştir, tükenmiştir. Umut olmaktan çıkmış bir haldedir. Şunu da söylemek istiyorum; ülke genelinde son dönemde hep birlikte şahitlik ettiğimiz olumsuz gelişmeler neticesinde üçüncü dönemini bitirmek üzere ve erimekte olan bir iktidar partisinden de sizlere fayda gelmeyecektir. 2004 ve 2009’u sorgulamadan, 2014 için hayal satanlara lütfen itibar etmeyiniz. on yıl didim’in kaybolmuş altın yıllarıdır. süratle bu kayıp yılların telafi edilmesi, değişim ve gelişiminin, rantiye düşüncesi olmaksızın, sağlanması gerekliliği vardır. Didim zaten marka değerlere sahip bir yer. Dünyanın bütün mimarları bir araya gelse dahi, yapamayacakları bir Apollon mabedi ve Miletos gibi tarihi mirasları, tanrı vergisi kumsal ve sahilleriyle, havasıyla ve medeniyet merkezlerinin ortasında olmasına rağmen, ilçemizin kabuğunu kıramamış olması gerçekten üzüntü vericidir. O halde sorun ne? Bakınız; bence Didim’in birincil öncelikli sorunu imaj sorunudur. Değerlerimizi, kıymetlerimizi iyi sunamadığımız gibi, gelen misafirlerimizi iyi ağırlayamıyoruz. Daha bütünsel bir yaklaşımla belediyecilik; yerel hizmetleri zamanında, hızlı, ucuz ve adil bir şekilde sunmak, çevreye ve afete duyarlı, estetiğe önem veren planları yapmak ve uygulamak, fiziki ve sosyal alt yapıyı, yeterli yeşil alanları, spor alanlarını ve sosyal donatıları sağlamak, doğal, tarihi ve kültürel mirasları korumak, engellileri, kimsesizleri ve yoksulları, yaşlılarımızı ve gençleri gözetmek, bizimle birlikte bu dünyayı paylaşan tüm canlıların yaşam haklarına saygı duymak, yaşanabilir çağdaş bir kent ortamını temin etmektir de aynı zamanda. İşte tüm bunlar bizim belediyecilik anlayışımızın esasını oluşturmaktadır. Ana vazifemiz bu manifestoyu hayata geçirmektir” diye konuştu.

“DİDİMLİM SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ DİYORUM”

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak ise, şunları söyledi: “30 Mart 2014 seçimleri öncesi bu seçimlerdeki mahalli idarelerdeki, ilçelerde çeşitli kademelerde aday olacak arkadaşlarımız, aynı zaman da büyük şehirde aday olacak bizlerinde bütünleştiği tanıştığı bir toplantı için buradayız. Ayrıca burada gördüğüm bir memnuniyeti ifade etmek istiyorum görüyorum ki Milliyetçi hareket ailesine kendi mensuplarından ve dışarıdan bir inanç ve bir destek var hepsine şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum Aydın büyükşehir büyük şehir yasasıyla yeni tanışıyor ve ilk tecrübeyi edinecek ve ben büyükşehir başkan adayı olarak gördüm ki Didim’de düşüncelerimin örtüştüğü projelerini hazırlamış vatandaşla diyalogunu kurmuş, ne yapmak istediğini bilen bir adayımız var buradan da memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Dolayısıyla işimin biraz daha kolaylaştığını görüyorum sağ olsunlar var olsunlar. Diyebilirim ki dünyayı mahallem gibi tanırım Türkiyeyi evim gibi tanırım Aydını çalışma odam elektriksiz kalsam çekmecemin hangi gözünde ne var o şekilde bilirim onun için arkadaşlarımızla Aydının aydınlının kaderini değiştirmeye talibiz bu sosyal ekonomik siyasal her alanda buları yaparken arkadaşlarıma şunları ifade etmek istiyorum yalnız ülkücülerin gücü yetmez yalnız ülkücüler değil bu alana da katkı verebilecek olan benim de bir fikrim var benimde emeğimin katılmasını istiyorum diyen bütün Aydın sevdalılarına Didim Sevdalılarına bizimle olmaya çağırıyorum Didimlim sen yoksan bir eksiğiz diyorum”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.