1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Mhp’nin Sloganı!
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Mhp’nin Sloganı!

A+A-

Yerel seçimler yaklaştıkça partilerde de hareketlilik hız kazanmaya başladı.
Konya’da geçtiğimiz günlerde AK parti kuruluş yılı nedeniyle görkemli bir toplantı yapmış ve 11 yıllık iktidar döneminde 2001 ile 2013 yıllarını mukayese eden açıklamalarda bulunulmuş, Konya’daki yatırımlar anlatılmıştı.
Dünde MHP Konya Genel Merkez ve yerel yöneticileri ile basının karşısına çıktı ve Genel sekreter İsmet Büyükaataman kendilerince tespit ettikleri ve gerek siyasi, gerek ekonomi ve dış politikalarla ilgili Türkiye’nin geldiği noktayı gözler önüne sererken, AK parti hükümetince Türkiye’nin iyi idare edilmediğine işaret etti.
2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerle “Hükümete dur” diyecek hareketi başlattıklarını söyledi. Yerel Seçimlere kadar Türkiye’de büyük illerde mitingler düzenleyeceklerini ve Erzurum’ Bursa illerindeki mitinglerde görülen tablo karşısında AK partinin endişe duyduğunu söyledi.
MHP’nin seçimlere kadar 9 ilde miting yapacağını, 5. Mitinginin de 24 Ağustos günü Konya’da yapılacağını duyuran Genel sekreter İsmet Büyükataman ülkenin düzlüğe çıkması için, dış siyasette varlığımızın hissedilmesi için MHP’nin iktidar yürüyüşüne destek verilmesi gerektiğini söyledi ve bu yürüyüşün Yerel seçimlerle hız kazanacağını belirtti.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin posteri ve sözünün asılı olduğu afişte,
MHP:

“Çağı Türkçe okuyan,
Olayları Türkçe düşünenlerin buluşma yeridir” ibaresi dikkat çekerken, Türkçe’den vaz geçilemeyeceğini, Karamanoğlu Mehmet Bey’in fermanı da hatırlatıldı.
MHP’nin Konya’da düzenlenen basın toplantısına Genel Sekreter İsmet Büyükataman’dan başka, Genel Başkan Yardımcıları E. Semih Yalçın, E. Haluk Ayhan, Celal Adan, Atilla Kaya, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Mevlüt Karakaya, Genel sekreter yardımcıları Recep Dumanlı, Abbas Bozyel, Konya Milletvekilleri Faruk Bal, Mustafa Kalaycı, İstanbul Milletvekili Murat Başeskioğlu, Kahramanmaraş Milletvekili, Mesut Dedeoğlu, Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, Manisa Milletvekili, Erkan Akçay, Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan, Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Osman Durmuş, Yaşar Yıldırım, Halil Öztürk, Bulduk Özdemir, Nizamettin Kazancı, Şenol Bal ve İbrihim Çiftçi katıldılar.
Bi soruyu cevaplayan MHP’li heyet “ Türk çiftcisi zorda olduğunu, 2001 yılında 3,5 kilo buğday ile bir litre akartayık alınırken, bugün 7 kilo ile bir litre mazot alanamadığını, girdi fiyatlarının 10 yılda 3 kat artarken, hububat fiyatları çok cüzi bir artışa ulaştığını belirttiler.
Yerel seçimler için de konuşan heyet sözcüleri Türkiye’de ve Konya’da iddialı olduklarını, aday adayların belirlenmeye başlanıldığını, geçen seçimlerde alınan belediye başkanlıklarının üstüne çıkacaklarını söylediler.
Bekleyip görelim, bakalım sonuç nasıl çıkacak…
 

Bu yazı toplam 197 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.