1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Millet sevindi siz sevinmeseniz de olur
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Millet sevindi siz sevinmeseniz de olur

A+A-

Türkiye tarihinde ne zaman hayırlı bir işe imza atsa mutlaka bazı kesimler istemeyiz, ne gerek var, masraf değil mi, bizim üretimle ne işimiz olur biz tüketici olmaya razıyız diyen bir kesim sürekli bulunmuştur.

Özellikle bunu yapıyorlar ki, bu işe başlayan insanların hevesleri kırılsın, o işten vazgeçsin ve millet düşmanlarına mahkûm olmaya devam etsin.

CHP ve kuyruğuna takılanların zihniyeti budur. Dün ne demişler ve ne yapmışlarsa bugün de aynını yapmaktalar. Yarın da değişmeyecekler.

Devrim otomobili ve Hürkuş uçaklarını da bu zihniyet engellemedi mi? Bu zihniyet değil mi bu milletin geleceğine ipotek koyan?

AK Parti iktidarının 18 yıldır yaptığı tüm icraatları engellemek için, ya da küçük göstermek için ellerinden geleni yapan CHP, gaz meselesinde de kendine yakışanı yaptı.

Türkiye’de 18 yıldır yapılan köprü, havalimanı, otoyollar, yerli otomobili ve şehir hastaneleri gibi birçok hizmetleri eleştirmiş hatta engellemek ne yaptıysa gaz keşfi için de aynını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha müjdeyi açıklamadan yapılan tahminlerden biride doğalgaz bulunduğu iddiası idi. Bunu duyan ülke düşmanı bir kesim muhalifler hemen başladılar.

Rezerv ne kadar?

Denizden gazı nasıl çıkaracaksın?

Nasıl depolayacaksın?

Nasıl taşıyacaksın?

Bu masrafa değer mi?

Yapımı kaç yıl sürer?

Millet 10 yıl bekler mi?

Doğalgaz karın doyurur mu?

Bu tür açıklamalar Ayasofya’nın ibadete açılması gibi neden hep cuma günleri seçiliyor?

Sondaj ve araştırma gemilerine verilen isimler bile bu zihniyeti rahatsız etmiştir.

Fatih, Oruç Reis ve Barbaros isimlerinin neden verildiğini sorgulamaktalar.

Tek amaçları her zaman olduğu gibi bu millete yapılan hizmeti itibarsızlaştırmak.

Ancak!

Yüksek basiretli milletimiz bu zihniyetin amaçlarını çok iyi bildiği için bu tür eleştirilere prim vermiyor.

Geçtiğimiz cuma günü Erdoğan’ın açıkladığı Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin bulunduğunu ve bunun ilk vurulan sondajda olduğunu ve devamının da geleceğini müjdesi bunları kudurtsa da millete bayram ettirdi.

Ülkemizin dört bir yanında petrol ve doğalgaz olmasına rağmen bugüne kadar tüm aramalara rağmen bir şey bulunamayışının altında yatan gizli oyunlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 yılında enerji ve maden politikasını değiştirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, benzer bir müjdeli haberi Akdeniz’de beklediklerini belirterek bir asırlık ihaneti veya ihmali de şöyle özetliyordu:

Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır...

Uzmanlar bulunan bu rezerv ile Türkiye’nin yaklaşık 7 yıllık doğalgaz ihtiyacının karşılayacağını belirtiyor.

320 milyar m3 gazın şu anki piyasa değeri yaklaşık 84 milyar dolar.

Türkiye'nin 7 yıllık gaz ihtiyacının karşılanması demek Bunun katma değerli getirisi 3-4 kat Buna sevinmeyenler bahane üretenler ama fakat diyenler siz bu ülkeye en hafif tabirle yüksünüz muhtemelen de düşmansınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.