1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Millete teşekkür, Rabbe şükür ve bir niyaz…
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Millete teşekkür, Rabbe şükür ve bir niyaz…

A+A-

Öncelikle devletine ve iradesine sahip çıkmak suretiyle Sayın Başbakanımızı Cumhurun Reisliğine layık gören milletimizin basiret, feraset ve vefasını tebrik ediyor ve yaklaşık bir asırdır yarı sömürge düzeninde “öz yurdunda garip, öz vatanında parya” muamelesi gören bizlere, bu vatanın aklı ve ruhu devşirme olmayan gerçek sahiplerine, Türkiye Cumhuriyeti’nin asli kurucu unsurlarına bugünleri gösteren Rabbime yarattıklarının adedince hamd-ü senalar ediyorum. Zira mevcut şartlar altında vatanımız için verecek canımız ve iradelerimizin tecellisi için kullanacak bir adet oyumuzdan başka bir beşeri imkâna sahip değildik. Kaldı ki zaman zaman canlarımızın ucuzlatıldığı, oylarımızın hiçe sayılıp gasp edildiği dönemler de yaşandı bu memlekette.

Bugünlerde ise “Yeni Türkiye”nin inşasının sağlam ve emin adımlarla devam etmesi yolunda bambaşka heyecanlarla dolu içimiz. “Her kuş kendi cinsiyle uçar” atasözünün de gereği yerine getirilmiş, Sayın Reis-i Cumhurumuz kendisi ile en üst düzeyde uyum içerisinde çalışabilecek, devlete, millete ve ümmete hizmet noktasında bunu hakkıyla yerine getirecek, “devlet adamı ciddiyeti, tecrübesi ve bilgeliğinin” yanı sıra “millet ve ümmet hassasiyetlerine” sahip, bunun muktezasıyla mücehhez, aklıyla, ruhuyla, yüreğiyle “bizden biri” olan Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olarak hizmet etmesinin önü açılmıştır. Bu cümleden olarak müstakbel Başbakanımıza belki de daha doğru bir ifade ile “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkan Yardımcısına” yeni vazifesinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, Rabbimden her ikisinin ve diğer çalışma arkadaşlarının say ve gayretlerini her daim rızasına muvafık kılmasını niyaz ediyorum.

Hiçbir iş ve oluş yoktur ki O’nun (cc) bilgisi ve kudreti dışında meydana gelsin hükmü ezelisi mucibince ülkemiz ve milletimiz için asırlık bir lütuf olarak değerlendirebileceğimiz bu büyüklerimizi Rabbim istikamet, hak ve adalet üzere sabit kadem eylesin, her türlü görünür görünmez ordularıyla, kuvvetleriyle hizmet ve gayretlerini desteklesin, doğruluktan asla ayırmasın, dosdoğru gerçek dostlarla, satmayacak, satın alınamayacak, asla yarı yolda bırakmayacak, namuslu, cesur, yürekli ve Allah’tan başkasından korkmayan ve O’ndan başkasının önünde eğilmeyecek, her hâl ve kârda doğruluktan ve dürüstlükten taviz vermeyecek niteliklere haiz, Zat’ının razı olduğu, onlar da Zat’ından razı olan kullarıyla desteklesin. Gerek Yeni Türkiye’nin yöneticileri gerekse her birimiz adına İsra suresi 80. ayette geçtiği üzere Rabbimizin bize öğrettiği kelimelerle niyaz etmek istiyorum: “De ki: Rabbim, gireceğim yere sıdk ile (doğrulukla) beni girdir, çıkacağım yerden de sıdk ile beni çıkar ve bana katından yardımcı bir kuvvet ver...”. Yine bir ayette Hazreti Musa şöyle dua ediyor: “Ey Rabbim! Bana indireceğin her hayra öylesine muhtacım ki!...”.

Evet Rabbim bize ne de güzel öğretiyor kendisine nasıl yakarmamız, nasıl el açmamız gerektiğini değil mi? Ondan gelecek her hayra hem biz hem de ümmetin mazlumları hele de zulmün ve vahşetin yeryüzünü kararttığı bu acımasız ve acınası zamanlarda ne kadar da muhtacız değil mi? Rabbim idarecilerimizi de, onların yanı sıra bizleri de zulmün yeryüzünden kaldırılması, hak ve adaletin hakim olması hususunda memur ve muktedir eylesin…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.