1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. MİLLETİ VE VEFAYI UNUTANLAR KEPENK KAPATIR
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLETİ VE VEFAYI UNUTANLAR KEPENK KAPATIR

A+A-

Geriye dönüp baktığımızda kimler geldi kimler geçti. Hayırla yad edilenler dışında, hala hayatta olup ta tarihin tozlu sayfalarında yer alan bir okar da siyasetçi tanıdık.

Şimdi gündem de Abdullah Gül var. Hain damgası yemek çok ağır olsa gerek. Dünyalık mevki ve makamlar uğruna nefse yenik düşüldüğüne şahit oluyoruz. Yazık ki bunu da maneviyatı güçlü olanlar, 2 metrelik kefenle defnedileceklerini bilenlerden şahit oluyoruz. Değer mi?

Kaç saat, kaç gün, kaç yıl daha o mevki ve makamlarda kalacaksınız? Rabbim ne kadar daha ömür verdi, bileniniz var mı? Geriye dönüp bir bakın yaşadığınız zaman diliminin uzunluğu hafızanızda ne kadardır?

Değer mi? Rabbim her birinin gönlüne genişlik versin inşallah.

Sayın Gül Erdoğan’a rakip olup, 2019’da Cumhurbaşkanlığı seçimine diğer partilerin adayı olacak mı?

Şahsımın düşüncesi kesinlikle hayır.

Açık ve net söylemek gerekirse, Adaylık gereğini yerine getiren her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi şahsının da hakkıdır.

Kimsenin kimseye hain damgası vurması doğru değildir. Menfaatler, çıkarlar dostlukların önüne asla geçmemelidir.

Şahsım olarak Aday olsa Abdullah Gül’e oy verir misiniz derseniz, kesinlikle, yüzde yüz hayır derim.

Devlet Bahçeli, 15 Temmuz’dan sonra ki Vatansever tutumu ve gerçekten her siyasi partinin, özellikle de Adalet ve Kalkınma Partisinin ders alacağı onurlu ve şahsiyetli politikaları ile Milletin kalbinde hayırla yer edinmiştir.

Gerçekten kendisinden Allah Razı olsun.

Saadet Partisi’nin kendi adayını çıkarması kadar doğal bir şey olamaz. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere hiç kimsenin eleştirmeye hakkı yoktur.  Fetö dümenine girmiş, ABD ve Terörist İsrail Devleti menşeli siyasetçilerle, Solla ve HDP ile bir olup Saadet Partisi dışında gösterilecek bir aday etrafında uzlaşmaya ise kesin kez hayır diyorum.

Saadet Partisi Millidir. Bu Milletin birliği, kardeşliği ve bütünlüğüne yönelik her türlü hain güçlerle iş birliği yapan zihniyete kapılarını her zaman kapatır.

Türkiye seçmeninin yüzde 65’i sağ seçmen, yüzde 35’i diğer cenahtandır.

Ufak tefek, yıllara göre 3-5 aşağı yukarı oynama olur.

Böyle bir durumda Milliyetçi, Muhafazakâr, Hakkı üstün tutan aday dışında bir adayın seçimle zaferle çıkması neredeyse imkansızdır.

Demiştik ki, kimler geldi kimler geçti.

Gazete manşetleriyle aday seçtirme, Başbakan belirleme dönemi çoook oldu kapanalı.

Bu millet güvenmediği, kendisine vade dilenin dışına çıkmış siyasileri bir çırpıda hayatından silmektedir.

Bugün hayatta olup da bu milletin değerlerini aşağılayan kaç gazeteci, siyasetçi hatırlanmaktadır?

Kaosa el kaldıranlardan hatırlanan bir tek Milletvekili hayatımızda var mıdır?

Erkan Mumcu kimdir diye sorduğumuzda kaç kişi cevap verebilir?

Aslını bırakıp Adalet ve Kalkınma Partisi’ne koşarak gelip yıllarca Bakanlık yapan, sonra da görevden alınınca muhalefet olan Ertuğrul Günay’ı hatırlayan var mı?

Bir umut olarak ortaya çıkan Has Parti kurucularını hatırlayan kaç kişi vardır?

Cumhurbaşkanı ile bir görüşme neticesi yola çıktığı arkadaşlarını ve büyük umutla ardından gelen partilileri bir çırpıda yüz üstü bırakıp, Bakanlık koltuğuna oturan önceleri sık sık gündemde kalan, şimdilerde birkaç haberle gündeme gelen yarın tamamen unutulacak olan Numan Kurtulmuş’u ve onunla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisine geçen siyasileri kaç kişi hatırlayabilir dersiniz?

Umarım yeni bir vefasızlıkla karşılaşmaz, Vatandaşın kepenkleri indirip, Tarihin tozlu unutulmuş sayfalarına yeni yeni isimleri göndermesine şahitlik etmeyiz.

Son söz Mevlana’dan gelsin.

Vefa nedir bilir misin? Vefa arkanda bıraktığını giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine bir dua sonrası verilen sözlere hayallere ihanet katmamandır. Vefa ötelerin sonsuz mükafatı karşısında cehennemi hafife almaman ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.

 

 

 

Bu yazı toplam 1875 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.