1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Milletimin Muhtırasını Hayal Ediyorum
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Milletimin Muhtırasını Hayal Ediyorum

A+A-

Ey Aziz Milletim; Diyorum ki, bir muhtıra da sen versen, bir bildiride sen yayınlasan nasıl olur?

Artık adına M- Bildirimi derler, E - Muhtıra mı derler, varsın ne derlerse desinler.

Bak bir tek sen kaldın bildiri yayınlamayan, bir tek sen kaldın muhtıra vermeyen!

Üstelik yayınlanan bütün bu bildiriler, verilen bütün bu muhtıralar doğrudan seni hedef almışken bilmem ki sen neyi beklersin, niçin susarsın ey Milletim...

Susması gereken, uslu uslu senin verdiğin görevi yapması gereken bir avuç cunta bozuntusu, canının istediği zaman sana ihtar çekiyor, sana muhtıra veriyor,

Hatırlar mısın; BÇG Cuntası ve onun sivil yardakçıları 28 Şubat 1997’de;Senin nasıl düşünmen gerektiğine dair, nasıl inanman gerektiğinle ilgili ilkeler koyuyor, Senin nasıl bir hayat sürmen gerektiğine dair, nasıl bir şekle bürünmen gerektiğinle ilgili talimat üstüne talimat yağdırıyordu; ey halkım..!

Enteresan’dır bunu alışkanlık haline getirdi ve yıllardır yapıp duruyorlar.., özellikle şu son zamanlarda hep yapıyorlar...!

Şimdi sen, bütün bu olup bitenler karşısında hiç bir şey söylemeyecek misin.? Yok mu senin bir ihtarın, bir uyarın, yok mu senin bir cevabın....? Ey Milletim..!

“Ben beş senede bir seçimden seçime konuşurum”mu diyorsun? Peki, başka bir bildiğin yok mu, başka bir hünerin yok mu ey Milletim.?

Beş senede bir sandığa gidip, içine bir kâğıt parçası atmaktan başka yapabileceğin hiç bir şey yok mu Allah aşkına? kaldıki seçilenlerde senin tercihin değil partinin üst aklı tarafından tercih edilenler oluyor....!

"Bana böyle yapanları ben de sandığa gömerim”m diyorsun? Bu nasıl gömmek ey halkım? Bunlar hiç gömülmüşe benziyorlar mı?

Bak hepsi de orta yerdeler, hem de en yüksek yerdeler, Kimi Boğaz’a nazır villalarında, Kimi si Ege veya Akdeniz sahillerindeki kamp merkezlerinde, Kimi de orduevlerinde, hep onlar konuşuyor, hep onların sesi yüksek çıkıyor ve onların dediği oluyor...!

Hatırla ey sevgili halkım.!...

1960-1963-1964-1971-1979-1980-1996-1997-2004-2007-2008-2013-2014-2016 ve 2021....!

Detayları yazmayacağım, siyaset tarihini bilen bilir.. ama Bu tarihler de hep muhtıra yedin...

Sandığa gömdüm dediklerin, yine bir Mayıs ayı sonunda(27 Mayıs 1960)önce bir muhtıra vermişlerdi, sonrada senin seçtiklerini tutuklamışlardı ve önceden hazırlanan senaryo ile Trajikomik bir şekilde yargılamışlardı, senin en naif Başbakanını ve bakanlarını bütün tepkilere rağmen idam etmişlerdi, meclisini kapatmışlardı ey halkım..!

Sonra, sen onları 1965 ve 1969’da sandığa gömdüğünü söylemiştin, ve onları sandığa gömmekle avunmuştun, intikamını aldığını sanmıştın...! Sonra öyle olmadığını ileriki senelerdeki fitne fesat oyunlarında tekrar tekrar yaşadın ey milletim...!

İşte acı bir yaşanmışlık Numunesi daha önüne konuldu; Onlar yine senden görünüp en son senin silahlarınla 2016 yazında seni bombaladı, 250 şehit verdin, 3200 gazi verdin.. senin tepende sana mehdiliğe yeltenip fetva verip durmuşlardı ey Aziz Milletim...!.. Hala’da uslanmadılar, inanır mısın hiç pişman olan yok..

Sonuç da artık bu ülkede darbenin esamesi bile okunmaz dendiği anlarda,2021 Nisan’ında Yine ortaya çıktılar;104 amiral emekli haline bakmayıp sana yine gece yarası parmak salladı, sonuç yine aynı serbest halde yaşıyorlar.!.

Sakın, her defasında sandığa gömülen kendin olmayasın ey halkım? Şu Sandığa Gömme işinden bir vazgeçsen diyorum ey Milletim...!

Bildiğin başka bir şey yok mu, iyi düşünsen ey halkım!

Sen de bir bildiri yayınlasan, sen de bir muhtıra çeksen ALLAH’ın Adil ismi gereği yer kürenin Halife’si olarak bu hadsizleri artık gecikme den sen yargılasan diyorum.

Nerede, Ne söyleyeceğine, ne zaman söyleyeceğine artık onlar değil bizzat kendin karar versen diyorum ey halkım...!

Ne demek istediğini ne karar verdiğini çok net ve berrak bir şekilde sen anlatsan ey halkım!

Hiçbir tereddüde mahal bırakmasan, hiçbir yanlış anlaşılmaya fırsat vermesen,

Kitabın tam orta yerinden konuşsan diyorum ey Milletim...!

Osmanlı tokadı gibi şöyle okkalıca olsa, gözlerinin feri sönse, hadsizleri şöyle boylu boyunca uzatıversen yerlere diyorum ey halkım!

Yoksa yine ya sabır deyip susacak mısın... Peki Nereye kadar....

Elhasıl; Size felaket tellallığı yapmak istemem ama, daha önceki makalelerimin birinde ‘de yazdığım  İçin tekrar dillendireceğim...!

Ey Halkım; 2023 senesinde veya erken yapılacak seçimde Milletin adamına sahip çıkıp arkasında durup reisi tekrar seçersen ki her türlü riski alarak seçmelisin...!.

Zira kendi adayları seçilemezse: Yeni ama daha etkin tuzaklarla iç ve dış hain ittifakın bir araya geldiği darbe senaryosuna’ da hazır ol....! Hazır ol derken seyirci durumunda olmadan 2016’dan ders alarak hazır ol Benden söylemesi..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.