1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Milletimiz çağa yön vermek istiyor
Milletimiz çağa yön  vermek istiyor

Milletimiz çağa yön vermek istiyor

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; “Bu millet büyük bir millet. Büyük bir millet olarak da yönetilen, yön verilen, bir ülke olmak istemiyor. Bilgi çağını, iletişim çağını ıskalamak istemiyor."dedi

A+A-

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk’un, Karaman Merkeze bağlı köy ziyaretleri devam ediyor. Konuk, günün ilk ziyaretini Göztepe köyüne gerçekleştirdi. Vatandaşları da dinleyen ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni Anayasayı anlatan Konuk, yeni sistemle milletvekillerinin ve parlamentonun güçleneceğini millet iradesinin belirleyici olacağını ifade ederek, “Çok rahat şunu ifade edebiliriz, Anayasa değişikliği, vesayeti, dayatmayı yok ediyor, uzlaşmayı, milletin iradesini geçerli duruma getirmiş oluyor. Yasama, yürütme, yargı erkleri güçleniyor, güçler ayrılığı geliyor. Sistemin yürütmede en az yüzde 50+1 meşruiyete dayanması siyasette birleşme, toplumda birlik ve beraberlik sağlayacaktır. Seçimlerin 5 yılda bir yapılacak olması yürütmede ve yasamada 5 yıllık istikrar sağlayacak. 5 yıllık siyasal sistem istikrarı, istikrar ise iş, istihdam olanağı sağlayacak ve mali piyasalara pozitif etki edecek bir sinerji oluşturacaktır. Yürütmeye ilişkin kararların tek elden alınacak olması, icraat hızını artıracak, ekonomide sorun çözme yeteneğimiz artacaktır” dedi.

BİZE BU GÖMLEK DAR GELİYOR

Her zaman üretim için mücadele ettiklerini ifade eden AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “biz üretim diyoruz, Türkiye üretsin diyoruz, üretimi, üreticiyi, önemseyen sistem ülkemizde var olsun diyoruz. Buna kim hayır diyebilir, elbette ki milletimiz ‘Evet’ diyecek. Bu arada şunu da ifade edelim, milletimiz üretimin de niteliklisini istiyor artık, bilgiyi üreten, bilgiye yön veren olmak istiyor, bunu sağlayacak açılımları yapabilecek bir sistemi getiriyoruz. Şuna inanıyoruz, Türkiye kendisine uluslararası güçlerin biçtiği gömleği dar buluyor. Türkiye Medeniyet merkezidir. Kendisini, gelişmekte olan ülke tanımlamasına uygun görmüyor, gelişmiş hatta gelişmeye yön veren bir ülke olmak istiyoruz. Kişi başına milli gelir 30 bin doları yakalamış bir ülke olmak istiyoruz. Bu millet büyük bir millet. Büyük bir millet olarak da yönetilen, yön verilen, bir ülke olmak istemiyor. Bilgi çağını, iletişim çağını ıskalamak istemiyor. Bu millet çağa yön vermek istiyor. Bunun için ‘Evet’ diyor, bunun için ayağına pranga olan sistemden kurtulmak istiyor.”

KARAMAN PROJELERİNDE AKSAKLIK YOK

Göztepe köyünü ziyaretinin ardından sırasıyla Hamidiye, Dinek, Kameni, Karacaören, Madenşehri ve Kılbasan köylerinde de seçmenlerle bir araya gelen AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk’a vatandaşların ilgisi de bir hayli fazlaydı. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sabahlara kadar yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Recep Konuk, “Son 2 yıldır ülkemiz ve bölgemizde yaşanan gelişmeler, darbe girişimi ve yoğun Meclis çalışmalarına rağmen seçim bölgemizde köylerimizi de ziyaret etmeyi ihmal etmedik. Bu süreçte gerek Karaman merkeze bağlı gerekse ilçelerimize bağlı köylerimizin tamamını neredeyse en az 3 defa ziyaret etmiş, hemşehrilerimizle bir araya gelmişiz. Karaman’ın sorunlarının çözümü, yatırımların takibi ve yeni projelerin hayata geçirilmesi noktasında gece gündüz demeden çalışıyoruz ve birçok yatırımı hayata geçirirken hiç kimse merak etmesin devam eden yatırımları da herhangi bir aksaklığa meydan vermeden hayata geçireceğiz. Bunun yanında Lojistik Merkezi, Serbest Bölge, Havaalanı, Sulama Projeleri gibi önemli projelerimizde de önemli mesafeler aldık. İnşallah önümüzdeki günlerde bu ve diğer projelerle ilgili gelişmeleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.