1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Milletin yazdığı destanın adıdır 15 Temmuz
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Milletin yazdığı destanın adıdır 15 Temmuz

A+A-

ABD ve Batı özellikle Ortadoğu, Afrika kıtası ve Ülkemiz ’de halkın seçtiği kişilerin istedikleri gibi biri olamadığı takdirde ordu içindeki cuntacıları harekete geçirerek kanlı darbeler ile yönetim değişiklileri yapmaktadır.

Mısır’da Halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı Şehit Muhammed Mursi 11 ay gibi kısa bir iktidar süresinden sonra ABD, İsrail, Suud ve BAE tarafından alçak Sisi’ye darbe yaptırılarak indirip sözde mahkemede yargılama sırasında şehit etmiş ve amaçlarına ulaşmışlardır.

Aynı darbeyi 15 Temmuz 2016 yılında Türkiye’de denediler fakat Liderin ve Halkın dik duruşu sayesinde başarılı olamamışlardır.

Türkiye 27 Mayıs 1960 darbesinin üzerinden altmış yıl geçmesine rağmen her on yılda bir darbe ile karşı karşıya kalmış bu darbelerde binlerce canını kaybetmiş milyarlarca dolar ekonomik kayıplar yaşamış gelişmiş olan ülke bu darbeler sebebi ile her zaman geri bırakılmıştır.

Altmış yılda yedi kez darbe ve darbe teşebbüsleri yaşayan ülkemiz hala ayakta kalmayı başarmış bir ülkedir.

1960 darbesinde sonra 1971, 1980, 1997, 2007 ve son olarak 15 Temmuz 2016 alçak darbe teşebbüsüne maruz kalmıştır.

Bu ülke son 18 yılda sadece askeri darbe değil önce MİT operasyonu ardından gezi kalkışması adında sokak olayları ve 17/25 Aralık yargıda FETÖ terör örgütüne mensup teröristlerce Hükümeti yıkmak için yargı darbesi teşebbüslerini atlamıştır.

'Kişiler gibi milletlerin de karakterleri vardır'
Türk milleti sağlam karakterini, dirayetli duruşunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha kanıtladı.

251 vatan evladını Şehit vermiş 2916 vatan evladı ’da gazi olmuştur. Ama yine bu vatan o hainlere teslim edilmemiş Millet Lideri’nin arkasında dik durmuştur.

Atalarının onlara emanet ettiği bu toprakları, Çanakkale'de, doğuda, güneydoğuda, şehit kanları ile sulanan bu toprakları ruhunu Pensilvanya’ daki şarlatana satmış TSK’nın içine yerleşmiş bir avuç vatan hainine de teslim etmedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa çağırması ile vatan hainleri amaçlarına ulaşamamıştır.

Tankların, topların, tüfeklerin önüne göğsünü siper eden millet şimdi olsa yine aynı şeyi yapar da birileri tekrar buna cesaret edebilir mi orası bilinmez ama yapmayı akıllarında geçiren varsa 15 Temmuzu düşünmelerini tavsiye ederim.

Bu 60 yıl önce kendi seçtiği Başbakanı Merhum Adnan Menderes’i hala unutmadı ve onun pişmanlığını yaşayan bir millet o gün ülkenin başından hangi siyasetçi olursa olsun bu millet siyasi görüşüne bakmaksızın meydanlara çıkar ülkesini o hainlerden kurtarırdı.

O gün meydanları dolduran millet kimsenin siyasi görüşüne bakmadı ülkem elden gitmesin ABD ve Batı’nın kuklası bir ülke olmasın bağımsızlığımızı kimseye bırakmayız diyerek meydanlara çıkıp hainleri karşı dik durmuş bir millettir.

Darbe girişiminin ardından üç yılı geride bıraktık.

Ülkemizde çok şey değişti, seçimler yapıldı, herkes farklı düşüncelerini ortaya koydu.

Ama bu millet ne olursa olsun en ufak bir olumsuzluk halinde kenetlenmeyi bildi.

Şehit kanı ile alınmış bu vatanı aklını ABD’ye kiraya vermiş alçaklara teslim etmemiştir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.