1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Milletin zaferini tahlil ederken
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Milletin zaferini tahlil ederken

A+A-

Bu hassas konuda, yani 1 kasım seçim sonucunu tahlil ederken, hem çok temkinliyim, hem de çok müsterihim. Sizler de müsterih olunuz…ve milletin yani sizin bizim zaferimizi temkinli olarak kutlayalım inşallah.

Bediüzzaman;“İman ve Kur’an hizmetleri adına” siyaseti seçimden seçime ‘bir nebzecik ilgilenmekle bile doğru karar verebilmemiz’ için, bize şablon hükmün de prensipler veriyor. İşte ilki; Münazarat eseri, 51 ve 52. Sayfalar: bizim bakış açımız; seçim sonucunda hangi seneryolar kurulursa kurulsun mevcut hükümet lerin iyi işlerinin ve icraatlarının, var olan kusur ve günahlarından fazlalığına bakmak olmalıdır. Eğer iyi işleri, günah ve kusurlarından fazla ise o hükümete zarar vermeye çalışmak, millete zarar vermektir.

Artısı, eksisinden fazla olan hükumetleri beğenmeyenlere, hangi nazarla bakılabilir, bilemiyorum; Çünkü her fert kusurlarla dolu olduğu için, fertlerden müteşekkil hükümetin kusursuz olmasını beklemek, tatlı bir hayaldir ve imkan sızdır. Böyle davrananlar ise öncelikle kendilerine kötülük etmiş olurlar…”

Bugün; özellikle iç ve dış mukaddesat düşmanlarının, ülkemizin “İslam alemine lider olmasından ürktükleri için”, kurdukları haçlı seferleri gibi sinsi tuzaklara karşı, hareket tarzımızı belirlemek maksadıyla, Bediüzzaman Hz.’nin bu konudaki engin ilmine müracaat ettik. Onun müthiş ve anlamlı cevabı işte böyleydi! Aksi halde her kafadan farklı sesler çıkacağı için, bu bölünme ve parçalanmadan, sürekli şer güçler istifade edecekler…

Suriye, Mısır, Filistin ve diğer kan ağlayan İslam ülkelerinin ahvali, işte böyle sinsi planlarla “bölünerek”, o tuzaklara düşmelerinin bir neticesidir. 57 İslam ülkelerinin tamamının, şer güçler tarafından işgali de, o İslam ülkelerinin ümit bağladıkları Türkiye’nin de güçsüzleştirilerek, pasifize edilmesine bağlıdır.

Bu nedenle ülkemizde estirilen şu fırtınalar, kara bulutlar, sinsi oyunlar, gezi olayları, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri, vb. olaylar, hep bu sinsi planın sahnelenmiş halleridir.
İşte bu gerçekler ışığında, yaşadığımız bu 1 kasım seçimlerinin sonucu; çok büyük önem arz etmektedir. İç ve dış tüm şer güçlerin ve İslam düşmanlarının hedefi; elli küsur İslam ülkelerinin ümidi olan Türkiye’nin gücünü kırmaktır.

Bu gücü kırdıktan sonra, gerisi çorap söküğü gibi ‘emir altına alınacağı’ planlanmış olup; haram-helal, yalan-iftira, doğru-yanlış, hak-hukuk tanımadan, sınırsız yalan vaadlerle, icraatlara kör, habbe kusurları-kubbe göstermeler, sınırsız iftiralarla, her türlü saldırılara geçilmiştir. Bu tablo karşısında her aklıselimin, mutlaka savunması gereken son ve tek kale, Türkiye’dir ve ürktükleri ve korktukları bugünkü istikrar ve iktidardır...

Evet, Bediüzzaman Hz.’nin buyurduğu gibi bu iktidarın da birçok kusurlarının ve yanlışlarının olduğunu da kabul edeceğiz. Bütün bunlara rağmen; İslam’a, Kur’ana, Ülke kalkınmasına, sağlık reformlarına, ekonomiye, dev ulaşım yatırımlarına bakacak ve diğer yüzlerce önemli icraatlarını da dikkate alacağız.

Diğer partiler içinde, güven verebilen tek bir alternatifinin dahi olmadığını da düşüneceğiz. Şimdi bu duygularla Bediüzzaman Hz.’nin, bu konudaki diğer sözlerine de, dikkatlice kulak vererek konumuzu noktalayalım:

-“..Hayat-ı içtimaiyeye (sosyal hayatımıza) ve vatanımıza dehşetli bir tehlike teşkil eden bu partinin (CHP’NİN) iktidara gelmemesi için, (o günkü-1950-60) Demokrat Parti'yi, Kur'an-ı Kerim, vatan ve İslamiyet namına muhafazaya çalışıyorum." (Emirdağ Lhk.-2.)

NETİCE: MÜSTERİH OLUNUZ… Vesselam. Benim bu konuda yazı yazmamın sebebini merak edenlere, Bediüzzaman Hz.’den bir hatıra ile cevap vermek istiyorum. M. Fırıncı Ağabey anlatıyor: Bediüzzaman’ın o günkü Demokrat Parti lehinde açıkça tavır almasını, muhalif basın diline dolayınca, talebelerinden birisi bundan tedirgin olmuştu. Üstad da ona şu cevabı vermişti: “Ne var bunda? Demokratlar dine yardım etti, din de Demokratlara yardım ediyor.”.. Bizler de Yüce dinimize, vatanımıza, milletimize böylesine müthiş imkanlar sunan bu iktidarı eksileri ve yanlışları da olsa takdir ediyor, Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler deyip Allah (cc)’nun rızası için sizlerden de destek ve sağduyu bekliyoruz…
MEHMET KANMAZ
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum