1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Milletvekili Mustafa Baloğlu’ndan, Başkan Akkaya’ya teşekkür ziyareti
Milletvekili Mustafa Baloğlu’ndan, Başkan Akkaya’ya teşekkür ziyareti

Milletvekili Mustafa Baloğlu’ndan, Başkan Akkaya’ya teşekkür ziyareti

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, 15 Temmuz tarihindeki darbe girişiminin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Akşehir’de de tutulan demokrasi nöbetlerine katkılarından dolayı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı makamında ziyaret ederek teş

A+A-

Ziyarette AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs’te hazır bulunurken, geçtiğimiz aylarda Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, askeri konvoya düzenlenen saldırıda şehit olan Özel Harekat Polisi Mustafa Yavaş’ın eşi Ayşe Yavaş’da hazır bulundu.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminden hemen sonra, belediye anonsu vasıtasıyla çağrı yaparak Akşehir halkımızı meydana nöbete davet eden Belediye Başkanımıza ve İlçe Başkanımıza teşekkür etmek amacıyla bir ziyarette bulunduk. Gerçekten kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hain teşebbüsün haber alındığı ilk andan itibaren tüm Akşehir halkımız nöbete davet edildi ve duyarlı, vatansever halkımız tepkilerini göstererek 26 gün boyunca bu örgüte karşı ülkenin birliği ve beraberliği için bir arada durarak nöbet bekledi. Bu organizasyonu sağlayan değerli belediye başkanımıza ve ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaretimizde tevafuk olarak bir süre önce şehit verdiğimiz değerli Mustafa Yavaş kardeşimizin özel harekat mensubu eşinin de burada olması çok güzel bir tesadüf oldu. Onlarla birlikte olmak; şanlı, şerefli kardeşimizi tekrar yad etmek, onları burada görmek gerçekten bizi mutlu etti” diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından üç farklı grubun ortaya çıktığını kaydeden Milletvekili Baloğlu, “15 Temmuz’dan sonra; gerçekten hiçbir şeyi düşünmeden milleti, birliği, davası için, milli iradesi için, iradesinin ortaya koyduğu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, hükümetimizi korumak için, hangi fikirde olurlarsa olsun mücadele eden, varını yoğunu ortaya koyan bir vatandaş topluluğu ki bunlar bizim milletimizin büyük bir çoğunluğunu temsil ediyor. Bir de geride duran, acaba ne olacak, iyi olan kazansın görünümlü olanlar var. Tabi 15 Temmuz’dan sonra bir de fırsatçılar ve ahlaksızlar ortaya çıkmaya başladı. Durumu kullanarak bir takım hesaplaşmalara girmeye çalışan bir grup ortaya çıkmaya başladı. Bu konuda halkımızın duyarlı olduğuna inanıyorum. Gerçekten vatanseverlerle, bu teşebbüsün içinde olan ve bundan faydalanmaya çalışanları çok iyi ayırt ettiklerini belirtmek istiyorum” dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu’na bu ziyaretinden dolayı teşekkür eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Konya Milletvekilimiz, hemşehrimiz Mustafa Baloğlu beyin ziyaretleri için özellikle teşekkür ediyorum. Biraz önce kendilerinin de ifade ettiği gibi bir tevafuk oldu ve şehit verdiğimiz hemşerimiz Özel Harekat Polisi Mustafa Yavaş beyin Eşi Ayşe Yavaş ki kendisi de Özel Harekat Polisidir. Kızıyla birlikte bizleri ziyaret ettiler. Ayrıca onlara da ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Şehidimizi yad ettik. Milletvekilimizin de bahsettiği gibi Türkiye’nin her bir köşesinde olduğu gibi biz de Akşehir’imizde üzerimize düşen gayreti yaptık. Akşehir Belediyesi olarak, teşkilatımızla beraber programları organize ettik. Doğrusu esas teşekkür edilecek bizler değil Akşehir halkı ve tüm aziz Türk Milleti’dir. Milletimiz; hem milli iradesine sahip çıktı, hem de seçtiği insanların arkasında durdu. Bayrakların inmemesi, ezanın susmaması, istikbali ve istiklali için üzerine düşeni fazlasıyla yaptı” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.