1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. MİLLİ EĞİTİM’DE İŞGAL VE İSTİLA DEVAM EDİYOR
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLİ EĞİTİM’DE İŞGAL VE İSTİLA DEVAM EDİYOR

A+A-

Ders zili çaldı, ders kitaplarındaki yanlış ve sapkınlıklar ortaya dökülmeye başladı. Sosyal medyada dolaşıma giren Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ders kitaplarındaki zihinsel istila ve putperestlik inancı propagandası şoke etti. İlköğretim 1 ve 4'üncü sınıf Türkçe ile 6'ıncı sınıf Sosyal Bilgiler ders kitaplarında yer alan yalan yanlış bilgiler, FETÖ mensuplarına yapılan atıflar, İslam'ın temeli olan tevhid inancını yerle bir etmeye yönelik “müzik tanrısı” safsatası ile Vatikan ve FETÖ'nün yürüttüğü dinler arası diyalog ifsadının kitaplarda yer alması herkesi dehşete düşürdü. Çalışma Bakanlığı'nın hazırladığı bir afişte hilal yerine haçın kullanılması ise skandala tuz biber ekti. Milli Eğitim'den başlayarak hemen her kuruma yönelik işgal görüntüleri ise kamuoyunda büyük üzüntü ve öfkeye yol açtı. Halk, Bakan'a ‘kurumunda daha etkin FETÖ mücadelesi yap, bu zırva kitapları derhal topla, devletin uğratıldığı zararı ise tüm faillerden tahsil et' çağrısı yaptı.

ALLAH-Ü TEÂLÂ HAZRETLERİ İLE ALAY
İlköğretim 4. Sınıf Türkçe Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı'nın (3. kitap) 113-114'üncü sayfasında yer alan “Müzik yeryüzüne nasıl geldi?” başlıklı serbest okuma metnindeki ifadeler dehşete düşürücü nitelikte. “Yeryüzünün ve gökyüzünün büyük bölümüne hükmeden tanrı Quetzalcoatl (Ketzalkutl), yeryüzünde dolaşırken ne kadar sessiz olduğunu gördüğünde insanlara çok acımış. Hemen dört kez rüzgârlara seslenmiş: “Rüzgârlar, gelin!” Bu çağrıya uyan bütün rüzgârlar toplanmış, gökyüzünde yükselmiş” cümleleriyle başlayan anonim Latin Amerika masalı İslam'la, akla, ilme ve bilime tümüyle ters saçmalıkları tam iki sayfa olarak yer alıyor. Putperestlik ve batının çok tanrılı zırvalıkları çocuklara enjekte ediliyor. Bu üstelik 15 yıllık AK Parti iktidarında ve eğitimle ilgili hassasiyetlerin arttığı bir dönemde yapılıyor.

FETÖCÜLERDEN YALAN YANLIŞ UZAY İKTİBASI
"İlkokul Türkçe 1 Ders Kitabında yer alan “Uzay hakkında neler biliyorsunuz?” Ders kitabının 55 ve 56'ıncı sayfalarında “Güneş en büyük yıldızdır”, “Arkalarında ışıklı bir kuyruk bulunan yıldızlara ‘kuyruklu yıldız' denir” ve “Gökyüzündeki en parlak yıldızın adı kutup Yıldız’ıdır” bilgileri tümüyle yanlış bilgilere yer verildiği görüldü. Sayfaların altında kaynak olarak, ise FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesi yazarı olan ve geçmişte Fetullah Gülen'in talebesi olmaktan şeref duyduğunu söyleyen Hekimoğlu İsmail'in gösterilmesi de dikkat çekti.

ÇOCUKLARA DİNLER ARASI DİYALOG PROPAGANDASI
İlköğretim Sosyal Bilgiler 6. Sınıf Ders Kitabı'ndaki "bilgiler" ise diğerleri gibi büyük bir skandal. Kitabın 148'inci sayfasında Vatikan ve FETÖ projesi olan İslam'ın içini boşaltmak için yürüttüğü en büyük projelerinden olan “dinler arası diyalog”un reklamı yapılıyor. Kapatılan FETÖ gazetelerinden iktibas edilen ve ismi sansürlenen metin, "Medeniyetler ülkemizde buluştu" üst başlığı ve Çan, hazan ve ezan sesi buluştu başlığını taşıyor. Sayfada "Semavi dinlerin temsilcileri tarafından dünyaya barış çağrısı yapılması amacıyla Hatay'da düzenlenen 1. Medeniyetler Buluşması dün başladı" spotunun altındaki geniş metinde çocuklara muharref Hıristiyanlık ve Musevilik, İslam ile eş değer olarak gösteriliyor. Açıktan FETÖ propagandası yapılıyor.

ECDADA KİN KUSMUŞLAR!
Türkçe 4. Sınıf Ders Kitabının 31'inci sayfasındaki Milli Egemenlik ve Milli Mücadele sayfasında, ecdada yönelik akıl almaz iftiraların olduğu bir şiire yer verilmesi de büyük tepki çekti. "Halkın ne söz hakkı vardı ne oyu, Mutlak hâkim idi padişah soyu, Uyutulmuş idi asırlar boyu, Uyandı silkindi durdu bu millet" dizeleri ile sanki şanlı Osmanlı ve Selçuklu Devletleri zamanında millet zulüm altında inliyormuş gibi iftira edildi, ecdat aşağılandı. Dünyanın saygı, korku ve hayranlıkla izlediği; fırsatını bulunca sömürgeci sırtlanlar tarafından yıkılan bu İslam devletlerine ve padişahlarına yönelik haksız nefretin çocukların kalplerine de aksettirilmesinin engellenmesi bekleniyor.

MEB YAPAR DA ÇALIŞMA BAKANLIĞI YAPAMAZ MI?
Veliler MEB ders kitaplarındaki vahim yanlışlara isyan ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na ait bir afişte yer alan sembol Hıristiyan sembolü skandala tuz biber ekti. Batı değerlerini millete dayatmak için birbiri ile yarıştığı gözlenen bakanlıklar, “Güvenli Büyü Türkiye” başlıklı afişindeki 1 numaralı uyarıda "İlk yardımı sağlayın. Gerekirse çalışanı sağlık merkezine ulaştırın" ifadelerinin altına yer alan ambulans çiziminde Müslümanlar sağlık ekiplerini temsilen kullanılan hilal yerine, Hıristiyan sağılık ekiplerini temsil eden haç kullanıldı. Ehli küfrün MEB başta olmak üzere, çeşitli Bakanlıkların ve devlet kurumlarını işgal ve istila ettiklerinin mesajını sembollerle rahatça veriyor olmaları Müslümanları üzüntüye sevk etti.

Bu yazı toplam 997 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.