1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. MİLLİ EĞİTİM’İ YA MHP’YE VEYA MİLLİ GÖRÜŞ’Ü TEMSİLEN FATİH ERBAKAN’A TESLİM EDİN
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLİ EĞİTİM’İ YA MHP’YE VEYA MİLLİ GÖRÜŞ’Ü TEMSİLEN FATİH ERBAKAN’A TESLİM EDİN

A+A-

Geçen haftaya dönelim. Cumhurbaşkanının beyanlarından önce Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı’na NE OLACAK BU TEOG’un hali diye sorsalardı, verecekleri cevap yüzde yüz ne varmış çok güzel işliyor. Bu kadar öğrenciyi nasıl olacak da istedikleri okula yerleştirebileceğiz? Olurdu.

Tıpkı Cumhurbaşkanının uyuşturucu ile sonuna kadar mücadele edeceğiz, okullara bunlar bir adım dahi yaklaşamayacak demesinden sonra, olağanüstü tedbirler alınması gibi. Milli Eğitim Bakanlığının da bu açıklamadan sonra olağanüstü bir hızla TEOG kalktı açıklaması yapması gibi.

Her hafta parti meclis toplantıları var, Bakanlar Kurulu toplantıları var, peki be mübarekler, sizler hiç aranızda istişare yapmaz mısınız, birbirinize yapılan çalışmalar ve yapılacaklarla ilgili bilgi vermez misiniz?

Cumhurbaşkanı’nın TEOG kalkacak demesi mi doğru, ilgili Bakanın çalışma yapıyoruz, Sayın Başbakan gerekli açıklamaları en kısa sürede kamuoyuna yapacak demesi mi doğru?

Cumhurbaşkanı haklı... TEOG sınavı ellerine yüzlerine bulaştı. BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ AYIRT ETME SINAVI DEĞİL de, bak dershaneler kalkınca okullarımızda verilen eğitim ne kadar kaliteli, her kesim sınav sorularını yapabiliyor algısını oluşturmak için çok ama çok basite indirgenmiş sorularla günü kurtarmaya çalıştılar.

Sonuçta da on binlerce öğrenci full çıkardı.

Sayın Cumhurbaşkanının Bu açıklamaların ardından ne Müsteşar ne üst düzey bürokrat ne de Bakan yerinde bir dakika dahi oturmamalıydı.

Sayın Başbakan çocuklarımızı yarış atı olmaktan kurtaracağız demek yerine olmuyor, şahsım Başbakanlık yapacak kadar yeterli bilgi ve donanıma sahip değilim deyip istifasını vermesi gerekirdi.

Bir kez daha haklı çıkmak yerine mahcup olmayı arzu ederdim.

Kaç kez yazdım. Milli Eğitim de bilgi beceri ve liyakate bakılmıyor, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne emriniz olur diyen, Eğitim Bir Sen’e üye olan koltuk sahibi oluyor.

Yine Milli Eğitimde skandallar bitmiyor. Yeni basılan kitapları kimler hazırladıysa, toplanmasına karar verilen kitapları kimler inceleyip olur verdiyse her biri hakkında FETÖ terör örgütü propagandası yapmaktan, kamu davası açılmalıdır. Ayrıca kimler dinler arası diyalogu okul kitaplarına yerleştirdiyse, kimler rüşveti 17-25 Aralık’a atıfta bulunarak çocuklarımızın beyinlerini yıkamaya kalktıysa, Kimler Allah’ın varlığını unutup kendilerine bir takım tanrı icat edecek okuma sayfası yerleştirdiyse kimler ayı sayfasını derhal kimse görmeden yırtın dediyse bir an önce Kamu görevinden uzaklaştırılmalıdır.

Bahanesi yoktur, yapılan hatalar kastidir, Sayın Cumhurbaşkanı ve 15 Temmuz şehitlerine hakarettir.

Fetö çetesine dur diyen, canları pahasına sokağa çıkan Milliyetçi, Muhafazakar, Atatürkçü her kim varsa bu Millete hakarettir.

Sayın Bakan başta olmak üzere, Müsteşar ve tüm üst düzey bürokratlarda derhal istifa etmelidir.

Toplanan ve daha bilmediğimiz içinde neler olan bir takım ilerde toplanması muhtemel kitapların kamu maliyeti bunların mal varlıklarına el konularak tahsil edilmelidir.

Sayın Cumhurbaşkanı TEOG kaldırılmalıdır demeden kaleme aldığım geçen haftaki yazımda saçma sapan sistem demiştim.

Daha öncede Müsaade edin 1 yıl içerisinde gelecek nesillere güvenle bakacak bir müfredat ve eğitim sistemi yapamazsam yüzüme bu Millet tükürsün demiştim.

Yine iddia ediyorum.. 15 yıldır millileşemeyen, ortaya bir sistem koyamayan, öğretmene saygıyı ortadan kaldıran, bilgi, beceri ve liyakatin olmadığı idarecilerle koltukları dolduran Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kanayan yarasına hiçbir ücret talep etmeden, asla bir koltuk derdi olmadan neşter vuracağıma, boş beyinlerin değil, düşünen araştıran Vatanına, Milletine bağlı Milliyetçi, muhafazakar,  tarihini bilen,  yaptığı tüm işlerde Allah’ın kanunlarını esas alan, gerektiğinde hürriyet ve özgürlüğüne canı pahasına sahip çıkacak nesiller yetiştirecek bir müfredat ve sistemi bu Milletin huzuruna koyacak bilgi ve donanıma sahip olduğumu bir kez daha ilan ediyorum.

Bunu gururla bir Adalet ve Kalkınma Partili olarak değil Rahmetli Erbakan hocamın izinden gitmeyi destur edinen bir Milli Görüşçü olarak söylüyorum.

Elbette düzenin ve gücün esiri olmuş, başım üstüne, emredersinizi adet edinmiş, her dönemin koltuk müptelaları hadi ordan diyecek.

Adalet ve Kalkınma Partisine bir teklifim daha var..

 Milli Eğitim Bakanlığını ya  MHP’ye teslim edin, veya dışarıdan Rahmetli Erbakan Hocamızın evladını davet ederek bu işi çözün. Basılan bu kitaplarda ki içerikleri gördükten sonra, FETÖ çetesi hala ortalarda geziyor demekten kendimi alamıyorum.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 764 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.